Właśnie tak! To Apple ponownie udało się wejść na rynek tabletów i chyba wszyscy producenci mogą dziękować Jobs’owi. Teraz bowiem rynek tabletów zaczyna dynamicznie rosnąć.

Według danych opublikowanych przez firmę Gartner, rynek tabletów w roku 2011 wzrośnie aż 3krotnie!

Takiej zmiany jeszcze parę lat temu  nie spodziewał się nikt, wtedy bowiem producenci tabletów niestety wycofywali swoje produkty z rynku, ze względu na to, iż niewiele osób chciało je kupować.


Tymczasem firma Apple, która w tym roku szturmem weszła na rynek tablet – może zostać okrzyknięta prekursorem i firmą, dzięki której przywrócono świetność temu produktowi.

Jeszcze w tym roku, według raportu Gartner’a, sprzedaż całkowita tabletów, ma wynieść około 19,5M sztuk. Jednak jak podaje raport, rok 2011 będzie prawdziwym przełomem z około 55 M prognozowanych sztuk sprzedaży.


Bez wątpienia ten trend powstał dzięki tak popularnemu iPad’owi, który rozpalił również w innych producentach chęć posiadania własnego tabletu. I tak już kolejne firmy zapowiadają wejście na rynek tabletów. Są nimi między innymi: Dell, Cisco i HP. Jakiś czas temu również firma Blackberry wprowadziła na rynek tablet o nazwie Playbook, który w założeniach jest skierowany do biznesu. Więcej o tym konkretnym produkcie możesz przeczytać tutaj.


Jednak jak podkreślają autorzy raportu, w tym przypadku mimo, iż segment tabletów będzie rósł, prawdopodobnie nie obejdzie się bez kanibalizacji innych – zbliżonych do tego rynku – segmentów.

Mowa tu chociażby o tym, że być może sprzedaż i używalność tzw. e-reader’ów spadnie, bo tablety przejmą ich funkcjonalność. Może również spaść popularność konsoli do gier typu Nintendo albo Playstation, ze względu na to, iż to tablety będą posiadały oraz przejmą kompetencje do wytwarzania właśnie również takich produktów lub traktowania ich jako elementów całego tabletowego ecosystemu.


Jak można również przeczytać rynek smartphone’ów może także doznać spadku, jednak w dłużej perspektywie – nie odbije się to na nim negatywnie.


A Wy czy macie już tablet w swoim posiadaniu? Czy myślicie, że to urządzenie komplementarne do smartphone’a, a może wcale nie potrzebny gadżet?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/ipad_ads.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/ipad_ads-150x150.jpgЭва KasiakMobileapple,tablet
Właśnie tak! To Apple ponownie udało się wejść na rynek tabletów i chyba wszyscy producenci mogą dziękować Jobs'owi. Teraz bowiem rynek tabletów zaczyna dynamicznie rosnąć. Według danych opublikowanych przez firmę Gartner, rynek tabletów w roku 2011 wzrośnie aż 3krotnie! Takiej zmiany jeszcze parę lat temu  nie spodziewał się nikt, wtedy bowiem...