Badania konsumentów brytyjskich pokazują rosnącą popularność iPad, nad innych gadżetami, które do tej pory rewolucjonizowały nasz świat.

Przez ostatnie lata obserwowaliśmy rosnącą popularność konsoli do gier i telefonów komórkowych umożliwiających korzystanie z gier. Wiele osób posiada konsole typu Xbox 360 czy PS3. Jednak ciekawe zjawisko zaczyna mieć miejsce i z pewnością o to chodziło szefowi firmy Apple, gdy wprowadzał na rynek w Kwietniu tego roku swoje najnowsze dziecko czyli iPad. Coraz więcej osób, które do tej pory korzystały z konsoli, laptopów czy potocznie pisząc “komórek” wskazuje iPad jako swoje ulubione urządzenie również, a właściwie przede wszystkim do rozrywki.


Brytyjska firma Cooper Murphy Webb opublikowała wyniki badań, które przeprowadziła na grupie konsumentów posiadających iPad. Wnioski z nich płynące mogą być z pewnością przekazane producentom konsoli do gier czy komputerów PC.


Wynika z nich, że:

  • 37% posiadaczy iPad zdecydowanie bardziej preferuje tablet od Apple, niż komputer PC, konsolę do gier czy nawet telefon komórkowy!
  • w dalszym ciągu mimo wspomnianej większości badanych preferujących iPad, aż 35% woli korzystać z konsoli do gier – choć już zaczyna być widoczna przewaga iPad
  • 22% pozostałych badanych wskazało komputer PC czy laptop, jako swoje ulubione urządzenie
Na pytanie w jaki sposób lubią czytać gazety i korzystać z e-wydań:

  • 31% właścicieli iPad wskazało, że właśnie to urządzenie jest ich ulubionym narzędziem do “konsumpcji” elektronicznych gazet
  • 26% w dalszym ciągu preferuje komputer PC jako idealne narzędzie do czytania gazet i dokumentów
  • “zaledwie” 12% preferuje czytanie gazet przy użyciu telefonów komórkowych


A jak wygląda czytanie e-książek wśród właścicieli iPad?

41% posiadaczy iPad wskazało, że jest to ich ulubione urządzenie do czytania książek i zdecydowanie bardziej preferują je, od zwykłej, klasycznej, drukowanej książki. Czy zatem będzie można również mówić o “odchodzeniu do lamusa” poczciwej drukowanej książki? Czas z pewnością pokaże.


Interesująco kształtują się wyniki badań dla pytania o przeszukiwanie stron interentowych przy użyciu iPad – na tym polu firma Apple będzie miała jeszcze dużo do zrobienia, ponieważ te wyniki są bardziej korzystne dla klasycznych urządzeń typu PC.

Otóż “zaledwie” 38% posiadaczy iPad wskazało, że lubi i wybiera to urządzenie do przeszukiwania zasobów stron internetowych. Apple właśnie po to je projektował, aby dostarczyć niezapomnianych wrażeń, podczas przeglądania sieci.

Jednak należy spojrzeć na drugą grupę,w której aż 55% posiadaczy iPad, twierdzi, że nie zapewnia on wszystkich możliwości, które daje komputer PC podczas surfowania po sieci. Prawdopodobnie ten konkretny wynik jest uzależniony od tego, iż pierwsza wersja iPad nie wspiera działania Flash. Zatem nie zawsze możliwe jest odtworzenie stron posiadających elementy typu Flash, na przykład stron z video czy elementami interaktywnymi. Trudne w tej sytuacji jest przeglądanie stron i doświadczenie niezapomnianego wrażenia z korzystania z sieci poprzez iPad.


Co prawda w Polsce iPad nie wszedł oficjalnie do sprzedaży, ale jest wiele osób posiadających to urządzenie. Wiadomo, że nie wszystkie aplikacje i funkcje będą dostępne ze względu na ograniczenia polskiego sklepu iTunes. Czy i kiedy będziemy mieli ten sam przywilej co chociażby brytyjscy konsumenci, którzy stali się fanami gadżetu bardzo szybko po tym, jak został on wprowadzony do sprzedaży?

Polscy użytkownicy są bardzo interaktywni i zainteresowani nowinkami, zatem szkoda, że do chwili obecnej to nie oni mogą wypowiedzieć się na temat swoich preferencji przy korzystaniu z gadżetu roku 2010, który po raz kolejny wyprodukowany przez Apple zmienia sposób i świat konsumcji szeroko pojętych mediów.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/ipad-magazines.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/ipad-magazines-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościapple,ipad,Mobile,video
Badania konsumentów brytyjskich pokazują rosnącą popularność iPad, nad innych gadżetami, które do tej pory rewolucjonizowały nasz świat. Przez ostatnie lata obserwowaliśmy rosnącą popularność konsoli do gier i telefonów komórkowych umożliwiających korzystanie z gier. Wiele osób posiada konsole typu Xbox 360 czy PS3. Jednak ciekawe zjawisko zaczyna mieć miejsce i...