Aby pobić poprzedni rekord należy sprzedać 600 000 sztuk tabletu iPad w ciągu weekendu.

Aby wspomniany rekord został pobity 600 000 osób musiałoby kupić tablet Apple, a cała sprzedaż odbyć się w weekend debiutu.


I choć trwają spekulacje na temat daty wprowadzenia tabletu Apple do sprzedaży na świecie, w Stanach Zjednoczonych, można już go nabyć.


Na czas konferencji Mashable SXSWi, Apple ustawił w centrum Austin tymczasowy sklep. A sam iPad 2 jest oficjalnie w sprzedaży od dosłownie 2 dni.


Podczas rozpoczętej sprzedaży Apple sprzedał już 300 000 sztuk tabletu – i to zaledwie w 24 godziny. A zatem wszystko wskazuje na to, że firma ma realne szanse pobić rekord i obecnego lidera iPad 1.


Historia pokazała, że tablet iPad osiągnął kamień milowy w postaci 2 miliardów $ wartości sprzedaży znacznie szybciej, niż to zajęło iPhone – innemu z super produktów Apple. Ipad zdobyć ten poziom w ciągu 3 miesięcy, podczas gdy iPhone w ciągu kilkunastu miesięcy!


W tym aspekcie wielu analityków nie ma wątpliwości, że inne firmy chcące zdobyć uznanie w rynku tabletów, będą goniły Apple latami. Jednym z argumentów, jakiego używają, aby obronić tą tezę, jest to, że to właśnie Apple był prekursorem na rynku tabletów, wprowadzając w Kwietniu 2010 roku jego pierwszą generację. Co prawda ładnych kilka lat temu inne firmy również próbowały, ale najwyraźniej, to jeszcze nie był ten czas.


A zatem czekamy na to, jak potoczy się dalej sprzedaż iPad 2. Z pewnością rywalizacja na tym polu będzię coraz większa. Google, który opanował obszar systemów operacyjnych do smartphone’ów, ale także do tabletów, znajduje język porozumienia z innymi firmami typu Motorola czy Samsung.


Realnie po tym, jak ostatnio zrobiło się głośno na temat Motoroli Xoom, konkurencja zaostrza działania, aby jak najwięcej użytkowników iPad przeszło na tablety z systemem operacyjnym Android, który obecnie od kilku miesięcy jest liderem rynku.

iPad 2 od Apple może pobić rekord sprzedażyhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/iPad2.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/iPad2-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Aby pobić poprzedni rekord należy sprzedać 600 000 sztuk tabletu iPad w ciągu weekendu. Aby wspomniany rekord został pobity 600 000 osób musiałoby kupić tablet Apple, a cała sprzedaż odbyć się w weekend debiutu. I choć trwają spekulacje na temat daty wprowadzenia tabletu Apple do sprzedaży na świecie, w Stanach...