Internet Beta to prawdopodobnie jedna z lepszych konferencji o internecie, nowych technologiach w kraju. Mój autorski blog Internet News ma zaszczyt być Partnerem Medialnym tego wydarzenia!!!

InternetBeta2010 to już druga edycja interdyscyplinarnej konferencji w Rzeszowie, mająca na celu wymianę myśli, opinii i doświadczeń dotyczących najnowszych, dominujących trendów w Internecie oraz możliwych kierunków rozwoju sieci.

W Polsce organizowanych jest bardzo wiele konferencji na ten temat, jednak adresaci każdej z nich są w miarę ściśle określeni. Są konferencje naukowe dla socjologów, psychologów, medioznawców, informatyków oraz praktyczne – dla branży marketingowej czy twórców start-upów.

InternetBeta2010 to wydarzenie, łączące różne środowiska zajmujące się Internetem. Wymiana doświadczeń, kontaktów, poglądów oraz integracja środowiska jest dla nas elementem kluczowym. Według nas, interdyscyplinarny charakter konferencji, możliwość posłuchania wystąpień prelegentów z innych branż, innych specjalności, wpłynie pozytywnie na jakość wiedzy rozwijanej w różnych środowiskach: naukowych, marketingowych, politycznych, pozarządowych i twórców nowych serwisów. Ubiegłoroczna edycja zapoczątkowała nową tradycję corocznych spotkań w Rzeszowie.

InternetBeta2010 przeznaczona jest dla wszystkich, którzy swoje kariery zawodowe związali z rozwojem tego fascynującego medium, jakim jest Internet. Siłą konferencji, jak się okazało jest bogactwo ich doświadczeń. Chcemy, żeby tak jak w tamtym roku każdy z uczestników mógł skonfrontować i zbogacić swoją wiedzę o punkty widzenia przedstawicieli innych dziedzin. Liczymy, że tegoroczna impreza, podobnie jak roku temu okaże się sukcesem oraz będzie inspiracją do wszechstronnego spoglądania na sieć w codziennej pracy.

Ta prawdopodobnie najlepsza konferencja w Polsce odbędzie się już 15go Września!

To już stanie się tradycją branży internetowej, że we wrześniu każdego roku jej przedstawiciele spotykać się będą w Rzeszowie. Wszystko za sprawą pierwszej edycji, która spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem uczestników.

Druga edycja imprezy odbędzie się konkretnie w dniach 15 – 17 września 2010 w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. W tym roku organizatorzy zapewniają jeszcze bogatszy program oraz więcej atrakcji.

W czasie tegorocznej edycji swoją obecność potwierdzili światowej sławy specjaliści, zajmujący się różnymi obszarami Internetu tacy jak:

  • Alexander Bard – autor głośnej książki “Netokracja”, popularyzator Internetu, wykładowca Stockholm School of Economics, człowiek popkultury, który kieruje dziewięcioma międzynarodowymi tematycznymi sieciami internetowymi, w przeszłości lider zespołu Army of Lovers.

  • Lawrence Lessig – profesor prawa na Harvard Law School, założyciel Center for Internet and Society na Uniwersytecie Stanfordzkim. Autor publikacji dotyczących miedzy innymi praw autorskich, laureat licznych nagród, pasjonat, który otrzymał tytuł jednego z najlepszych naukowców – wizjonerów w Stanach Zjednoczonych. Jest uznawany za najlepszego prawnika w świecie Internetu, a jego wystąpienia są nagradzane owacjami na stojąco.

  • Gavin McGarry – prezes Jumpwire Media – agencji medialnej działającej w obszarze telefonii komórkowej, social mediów, gier wideo oraz Internetu. Współpracował z głównymi światowymi sieciami multimedialnymi, takimi jak NBC, Discovery, CTV i Global Television. Świetny mówca i uznany ekspert z zakresu wykorzystania mediów w marketingu i nie tylko.

  • Peter Skulimma, jeden z Dyrektorów Zarządzających w koncernie Mecom plc., odpowiada za przychody i rozwój rynków, dołączył do firmy jako Dyrektor odpowiedzialny za nowe media w 2007 roku. Poprzednio zajmował stanowisko Prezesa Zarządu Deutshe  Zeitungsholding, Niemieckiej spółki prasowej publikującej głównie gazety i brukowce w Berlinie i Hamburgu, między innymi Berlin Zeitung.

Nie zabraknie również krajowych specjalistów i pasjonatów Internetu – wystąpią między innymi:

  • Mariusz Jarzębowski – Microsoft Polska. Przed powrotem do Europy przez siedem lat pracował w Kalifornii w Dolinie Krzemowej (między innymi ze Stevem Jobsem w NeXT Software oraz Apple Computer). W Polsce zaangażowany był w nowe przedsięwzięcia oraz pracował w funduszu inwestycyjnym. Teraz pracuje dla Microsoft, gdzie zajmuje się rozwojem interdyscyplinarnych przedsięwzięć. Prezentował “Historię wstążki”, która opowiada nieznaną historię nowego interfejsu użytkownika. Na jej podstawie nakręcił dokument

(www.youtube.com/amiyafilm).

  • Dominik Kaznowski – Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu i Public Relations, a wcześniej Business Development  Nasza- Klasa Sp. z. o.o.  Od wielu lat związany z branżą internetową, autor książek o marketingu w Internecie oraz wpływowego bloga kaznowski.blox.pl. Wyróżniony tytułem „Człowiek roku polskiego internetu 2008”, jest członkiem Komisji Etyki Reklamy przy Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy. Obecnie można go znaleźć na blogu networkeddigital.co

  • Jacek Jankowski –Redefine. Związany z marketingiem internetowym od lat 90tych. Jego doświadczenie obejmuje działania zarówno po stronie agencji interaktywnych jak i po stronie klienta agencji.  Jacek jest również niezależnym konsultantem działań marketingowych w Internecie. Obecnie prowadzi Dział Gier Internetowych w spółce Redefine, gdzie pod marką nobagames.com rozwija narzędzia związane z reklamą wykorzystującą gry internetowe.

  • Edwin Bendyk – Dziennikarz i publicysta zajmujący się problematyką cywilizacyjną i wpływem technologii na życie społeczne. Obecnie związany z tygodnikiem “Polityka”, w którym prowadzi dział naukowy. Publikuje także w „Przeglądzie Politycznym”, „Krytyce Politycznej”, „Mobile Internet”, „Playboyu”, tygodniku „Computerworld”. Prowadzi blogi: Antymatrix (bendyk.blog.polityka.pl) i Makroskop (www.makroskop.pl). Jest nauczycielem akademickim i wykładowcą w Centrum Nauk Społecznych PAN. Dyrektorem Ośrodka Badań nad Przyszłością Collegium Civitas oraz członkiem Rady Fundacji Nowoczesna Polska

  • Maciej Budzich – Fan mediów i autor (podobno wpływowego) bloga o mediach, marketingu i internecie: www.blog.mediafun.pl. Przez kilka lat był dyrektorem artystycznym w Pierwszym Magazynie Marketingu i Sprzedaży “Brief”. Obecnie obserwujący, krytykujący, chwalący i pytający bloger i videobloger, kibicujący nowoczesnym projektom i startupom. Juror w konkursach branżowych (MediaTrendy), jego blog otrzymywał wyróżnienia i nagrody w konkursach na najlepsze blogi (ostatnia – wyróżnienie w konkursie Onet Blog Roku 2010) oraz Człowiek Roku według Internet Standard.

Ubiegłoroczna edycja InternetBeta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i została okrzyknięta jedną z najlepszych w kraju konferencji poświęconych zagadnieniom Internetu, a jej pomysłodawca i organizator – Mateusz Tułecki otrzymał nominację do tytułu Człowieka Roku Polskiego Internetu.

– Tak jak podczas pierwszej edycji również i teraz chcemy połączyć wystąpienia przedstawicieli świata nauki: socjologów, psychologów, pracowników uczelni technicznych, ludzi tworzących serwisy w sieci, z prezentacjami praktyków, ludzi zarządzających dużymi projektami internetowymi, specjalistami od marketingu wykorzystującymi nowe trendy. Głos zabiorą pracownicy agencji interaktywnych, największych portali i instytucji badawczych. Czyli zmiksujemy różne zagadnienia w inspirującą całość – mówi Mateusz Tułecki, pomysłodawca i koordynator konferencji InternetBeta 2010.

Ceny biletów wydają się być również atrakcyjne. Za 3 dniową imprezę z wyżywieniem i dodatkowymi atrakcjami zapłacimy do 30 lipca: 790 pln (przedstawiciele biznesu) i 590 (organizacje pozarządowe, uczelnie, samorządy). Po 30 lipca cena wzrosła odpowiednio do 1090 pln i 790 pln.

Więcej informacji można znaleźć na stronie imprezy pod tym linkiem.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Rzeszowa, patronem merytorycznym będzie Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, a głównymi sponsorami Intel Technology Poland i Nasza-Klasa. W imprezę zaangażował się również Urząd Miasta Rzeszowa, wspomagając uczelnię w organizacji.

Wśród partnerów imprezy znajdują się tak znaczące marki jak: Gazeta.pl, Money.pl, Media Regionalne, BZ WBK, Allegro czy Ideo.

Blog www.internet-news.com.pl objął status Partnera Medialnego wydarzenia, w związku z tym możecie spodziewać się ciekawych relacji, opinii, wniosków i wywiadów z niego!

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/IB2010_pion.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/IB2010_pion-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościinternet
Internet Beta to prawdopodobnie jedna z lepszych konferencji o internecie, nowych technologiach w kraju. Mój autorski blog Internet News ma zaszczyt być Partnerem Medialnym tego wydarzenia!!! InternetBeta2010 to już druga edycja interdyscyplinarnej konferencji w Rzeszowie, mająca na celu wymianę myśli, opinii i doświadczeń dotyczących najnowszych, dominujących trendów w Internecie oraz...