Instagram, który stał się błyskawicznie popularny, został dofinansowany kwotą 7 milionów $.

Aplikacje i strony oferujące możliwość dzielenia i przesyłania zdjęć online, stały się zwłaszcza ostatnio popularne. Choć wiadomo, że pierwsze z tego typu rozwiązań pojawiły się…już pod koniec lat 90tych ubiegłego wieku, a oferowane były przez firmy takie, jak: Ofoto czy Shutterfly.


Historycznie po trudnych początkach, w roku 2004 został uruchomiony Flickr, któremu zdaje się, że po całej bańce internetowej udało się odnieść sukces i ludzie chętnie korzystają z niego do tej pory. I choć zmienił się właściciel Flickr’a (w roku 2005 firma została wykupiona przez Yahoo!), popularność i ludzkie przyzwyczajenie do wrzucania zdjęć online i dzielenia się nimi z przyjaciółmi, rodziną stało się jednym z ulubionych zajęć.


Instagram, który został uruchomiony 4 miesiące temu zdążył w tym czasie przyciągnąć 1,750 000 użytkowników, którzy dziennie zamieszczają blisko 290 000 zdjęć! Rozwiązanie to prawdopodobnie stało się tak popularne ze względu na to, iż od początku zostało zaprogramowane, aby wspierać Apple iPhone, które jak wiemy, mają swoich wiernych fanów.


Co ważne, obok klasycznych opcji, które aplikacja Instagram na iPhone daje, czyli możliwość wykonania zdjęć, a następnie wszelkiego ich przerobienia, dodania efektów itd. – to opcja wrzucenia tych zdjęć na konta serwisów społecznościowych Facebook i Twitter. Jest również funkcja komentowania zdjęć innych osób co daje w sposób oczywisty element społecznościowy, a zatem bardzo dobrze wykorzystuje obecne trendy.


Dzięki swojej ogromnej popularności w tak krótkim czasie, firmie Instagram już udało się pozyskać high class inwestorów, głównie z Silicon Valley. Kwota pozyskana opiewa na 7 M $, a jednymi z bardziej znanych nazwisk, które zdecydowały się na inwestycje są między innymi Jack Dorsey, twórca mikroblogu Twitter i Adam D’Angelo, serwisu typu Q&A czyli ostatnio również popularnego Quora.


Jak zapowiada Instagram, który obecnie zatrudnia…4 osoby, firma za pozyskane pieniądze zatrudni developerów i rozpocznie wdrażanie kolejnych ciekawych, pro społecznościowych funkcjonalności.


Instagram otrzymał pokaźne dofinansowaniehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/instagram-1024x530.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/instagram-150x150.pngЭва KasiakStart Up
Instagram, który stał się błyskawicznie popularny, został dofinansowany kwotą 7 milionów $. Aplikacje i strony oferujące możliwość dzielenia i przesyłania zdjęć online, stały się zwłaszcza ostatnio popularne. Choć wiadomo, że pierwsze z tego typu rozwiązań pojawiły się...już pod koniec lat 90tych ubiegłego wieku, a oferowane były przez firmy takie, jak:...