Google opublikował informacje ile tak naprawdę zarabia na produkcie AdSense oraz co za tym idzie: ile zarabiają witryny partnerskie.


AdSense to reklama wyświetlana po tzw. kontekście Jeśli prowadzisz serwis budowlany, inne firmy spokrewnione tematycznie mogą wykorzystać produkt AdSense, aby zaistnieć  na Twoim serwisie.

W całym przedsięwzięciu Google zarabia na systemie do emitowania tych reklam oraz samej sprzedaży.

Do tej pory firma przedstawiała przychody  z AdSense w podziale na dwie grupy:

  • grupa pierwsza to tzw. content ads – czyli reklamy, które widzisz na innych stronach internetowych – tu revenue share wynosił 68%
  • grupa druga – to reklamy, które są emitowane na Twoje witrynie www – wtedy revenue share według Google wynosi 51%

Zatem w pierwszym przypadku mamy 32% dla Google, w drugim 49%.


Prawdopodobnie taki podział wraz z informacją jaki procent wydawca zarobił na reklamie, będzie udostępniony w raportach AdSense w ciągu kilku tygodni.


Dostarczenie informacji o tym, ile sam Google zarabia na AdSense może wbrew pozorom narazić firmę  na oskarżenia dlaczego zabiera aż tyle z wygenerowanej sprzedaży?


Oczywiście dla drobnych wydawców podział revenue share nie musi być nie sprawiedliwy, przecież oni i tak niewiele zarabiają na emitowaniu AdSense.


Gdyby Google zdecydował się jeszcze bardziej zmniejszyć swój tort ze sprzedaży – byłaby to korzyść dla wydawców , jednak raczej tych największych, którzy współpracują z Google bezpośrednio….


A Wy co sądzicie o zarabianiu z Google’m?


Czy to się opłaca?

Ile Google zarabia na AdSense?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/google-adsense.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/google-adsense-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościgoogle
Google opublikował informacje ile tak naprawdę zarabia na produkcie AdSense oraz co za tym idzie: ile zarabiają witryny partnerskie. AdSense to reklama wyświetlana po tzw. kontekście Jeśli prowadzisz serwis budowlany, inne firmy spokrewnione tematycznie mogą wykorzystać produkt AdSense, aby zaistnieć  na Twoim serwisie. W całym przedsięwzięciu Google zarabia na systemie do...