Apple prawdopodobnie w Czerwcu  podczas Worldwide Developers, ogłosi nową usługę streamingu muzyki.

W mediach ostatnio pojawiły się plotki o tym, że Apple planuje wprowadzenie usługi umożliwiającej dostęp i streaming muzyki z każdego miejsca i na każdym urządzeniu. Wszystko bowiem dzięki temu, że będzie to prawdopodobnie iCloud, jak już niektórzy nazwali serwis Apple “przetrzymywany w chmurze”.

 

Usługa, którą Apple planuje rzekomo zaprezentować jest bardzo zbliżona co do założeń z tym, co już oferują Amazon Cloud Player, o którym pisałam jakiś czas temu w tym tekście. jako produkcie Digital Music Locker.

 

Fakt, że Google całkiem niedawno uruchomił swój Google Music Beta, więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj, nie jest bez znaczenia dla dalszych planów Apple.  A zatem na rynku istnieją już dwa podobne produkty od mocnych konkrentów. Co zamierza zrobić Apple aby przyciągnąć miliony użytkowników do swojej uslugi streamingu muzyki w tzw. chmurze?

 

Z pewnością w nieokreślony jeszcze sposób Apple wykorzysta możliwości i używalność swojego iTunes, być może właśnie do promocji usługi zamieszczonej w chmurze. Pewne także jest to, i tu pojawia się więcej konkretów, że Apple już podpisał umowy z EMI Music, Warner Music i Sony Music, a rozmawia obecnie także z Universal Music.

 

Dzięki kontraktom z największymi firmami fonograficznymi na świecie, Apple mógłby zaoferować użytkownikom usługi iCloud, dodawanie muzyki właśnie od tych wydawców. Brzmi to nieco jak obecna wersja iTunes, gdzie również sprzedawana jest muzyka produkowana przez największe firmy fonograficzne.

 

Co bardzo ważne i tu Apple może wyjśc zwycięsko, to fakt, iż firma Steve Jobs’a byłaby jedyną, która ma podpisane umowy na współpracę z wytwórniami. Zarówno Amazon, jak i Google nie udalo się podpisać takich umów, mimo iż (zwłaszcza) Google był gotów zapłacić całkiem sporo za taką współpracę.

 

Apple, jak podaje BusinessWeek, mógłby wygrać także technologią, która zamieerza wdrożyć do obsługi iCloud. Jej głównym celem jest zwiększenie prędkości streamingu muzyki, na co do tej pory bardzo narzekają konsumenci usług Amazon i Google.  To według źródeł ma być główny argument, które może pomóc Apple walczyć o pozycję lidera w tym segmencie.

 

 

 

 

 

 

 

 

iCloud od Apple już w czerwcu?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/apple_icloud.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/apple_icloud-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Apple prawdopodobnie w Czerwcu  podczas Worldwide Developers, ogłosi nową usługę streamingu muzyki. W mediach ostatnio pojawiły się plotki o tym, że Apple planuje wprowadzenie usługi umożliwiającej dostęp i streaming muzyki z każdego miejsca i na każdym urządzeniu. Wszystko bowiem dzięki temu, że będzie to prawdopodobnie iCloud, jak już niektórzy nazwali...