Pisałam już o Iad czyli zupełnie nowym podejściu do reklamy mobile. Oczywiście po konferencji Apple mamy więcej informacji jakie plany Apple pokłada w sieć Iad.


Po pierwsze firma uruchomi całą sieć już w dniu 1go Lipca. Po drugie zaangażowane w nią są największe marki świata, niektóre znane wyłącznie z amerykańskiego rynku, inne międzynarodowe. Kwota, o której obecnie mowa to 60 milionów dolarów i przekroczyła ona wcześniejsze plany.

W pierwszym etapie po uruchomieniu w sieci będą się znajdować firmy takie jak: Nissan, Citi, AT&T , Unilever czy walt Disney.

Iad jest wbudowany w iOS4 będzie umożliwiał użytkownikom jednoczesne korzystanie z aplikacji i przeglądanie reklam. To według zapewnień Apple jest tą diametralna zmianą kultury i sposobu w jakim wyświetlane są reklamy na telefonach komórkowych. Jak wiadomo jest to temat delikatny ze względu na to, że użytkownicy nie lubią inwazyjnych reklam, które przeszkadzają im w „konsumowaniu“ prawidłowej, poszukiwanej treści. Korzystanie z reklam, próba zaangażowania użytkowników właśnie do korzystania z reklam dzięki Iad będzie mogło odbywać się zupełnie bez konieczności rezygnacji z np. Aktualnie prowadzonej na ekranie telefonu gry czy przeglądanej strony.

Jak powiedział Steve Jobs podczas konferencji:

“Iad oferuje reklamodawcom reklamę zbliżoną do telewizyjnej, ale z możliwością interakcji, która do tej pory była cechą internetu”.

Iad trafi do wielu milionów użytkowników Iphone i Ipod na całym świecie. Dzięki czemu będzie idealnym miejscem targetowania właśnie po lokalizacji, ale będzie również świetną możliwością do zarabiania na aplikacjach tworzonych przez developerów.

Zatem developerzy, którzy znajdują się w sieci Iad będą mogli bez problemu wdrażać aplikacje, które będą oczywiście miały dostosowaną wielkość reklam do samej aplikacji.

Iad wymaga IOS4, który też będzie dostępny przy aktualizacji software do Itunes 9.2 . Co jest bardzo dobrą wiadomością IOS4 będzie działał na Iphone 3G, 3GS , Iphone 4 oraz na Ipod Touch (wersje w końca roku 2009 32 GB i 64 GB).

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/iad_mobile_reklama.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/iad_mobile_reklama-150x150.jpgЭва KasiakMobileapple
Pisałam już o Iad czyli zupełnie nowym podejściu do reklamy mobile. Oczywiście po konferencji Apple mamy więcej informacji jakie plany Apple pokłada w sieć Iad. Po pierwsze firma uruchomi całą sieć już w dniu 1go Lipca. Po drugie zaangażowane w nią są największe marki świata, niektóre znane wyłącznie z amerykańskiego rynku,...