HP ogłosiło dalsze inwestycje w automatyzacje procesów i systemów baz danych. Ta decyzja niesie za sobą kolejne poważne konsekwencje, którymi są redukcje pracowników.


Firma planuje zainwestować miliony dolarów właśnie na automatyzacje, ale również na usprawnienie działań operacyjnych.

HP oferuje wsparcie dla przedsiębiorstw nie tylko poprzez swoje komputery, ale również systemy do zarządzania firmami. Właśnie w tym obszarze oczekiwane są największe zmiany.

Nie bez znaczenia jest fakt, iż firma przejęła w 2008 r. Electronic Data Systems (EDS) i właściwie teraz niecałe dwa lata po podpisaniu zakupu, można mówić o integracji firm.

Sama integracja polega również na tym, że przyglądano się gdzie i jak można uciąć koszty.

Zatem największe oszczędności firma osiągnie właśnie poprzez cięcie kosztów pracowniczych, a także usprawnienie operacji.

HP zapowiada, że obecne zmiany mają na celu zachowanie pozycji aktywnego gracza na rynku, a także wzrastanie przewagi konkurencyjnej czy poprzez akwizycje czy poprzez zmiany operacji w firmie.

HP na całym świecie zatrudnia blisko 300 000 pracowników.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/hp.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/hp-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
HP ogłosiło dalsze inwestycje w automatyzacje procesów i systemów baz danych. Ta decyzja niesie za sobą kolejne poważne konsekwencje, którymi są redukcje pracowników. Firma planuje zainwestować miliony dolarów właśnie na automatyzacje, ale również na usprawnienie działań operacyjnych. HP oferuje wsparcie dla przedsiębiorstw nie tylko poprzez swoje komputery, ale również systemy...