Kolejna firma pragnie dołączyć do grona producentów tabletów i smartphone’ów, a jest nią HP, które rozpoczęło prace nad własnym tabletem, z system WebOS.

HP nie trzeba nikomu przedstawiać, słynąca do tej pory głównie z produkcji urządzeń drukujących i skanujących, a także innych wspierających działalność biura,  firma zapragnęła rozpocząć rywalizację o rynek tabletów i smartphone’ów.


Z pragnieniem z pewnością ten projekt ma niewiele, chodzi bowiem o czystą finansową kalkulację, a także strategię firmy HP na zwiększanie zysków. To właśnie w tym celu dokonano inwestycji w roku ubiegłym i zakupiono firmę Palm (za ponad 1,2 miliarda $) dzięki czemu stało jest możliwe wykorzystywanie systemu operacyjnego, którego właścicielem była firma Palm.


WebOS, powinni znać wszyscy, którzy kilka lat temu korzystali z tzw. palmów, z tego co się orientuję w Polsce konkretnie, produkt ten nie przyjął się zbytnio, głównie ze względu na dużą jak na tamte czasy jego cenę.


Dziś w strategii HP na najbliższy rok jest wprowadzenie do sprzedaży trzech produktów:


  • tablet o nazwie TouchPad  o wielkości ekranu 9,7
  • smartphone Pre3 przeznaczony głównie dla pracowników biurowych
  • mniejszy smartphone o nazwie Veer, który jest wielkości karty kredytowej


Według słów Jon’a Rubinstein’a HP Senior VicePresident, a także byłoego CEO firmy PalM:


“Rynek smartphone i cała przestrzeń mobile jest niesamowicie istotna, te trzy pierwsze produkty, to mam nadzieję, zaledwie dobry punkt startowy do dalszej ekspansji”.


Pierwszy z nich Veer ma pojawić się na rynku około wiosny, z kolei tablet smartphone prawdopodobnie zostanie wprowadzony do sprzedaży w okresie letnim.


Oczywiście wejście na rynek tabletów i smartphone’ów to również niejako obowiązek posiadania tzw. marketplace, w którym będą się znajdowały aplikacje dostępne na wspomniane powyżej urządzenia firmy HP.


A z tym rzeczywiście firma może mieć największy problem, z pewnością na początku. Na jej niekorzyść może głównie działać czas, który jest niezbędny do stworzenia dobrego i przyjaznego środowiska developerskiego,a także przekonania (właściwie w pierwszej kolejności) developerów, do tego aby rozpoczęli współpracę z firmą.


HP w początkowej fazie projektu planuje sprzedaż około 100 milionów urządzeń rocznie. Firma planuje także rozpoczęcie współpracy ze sklepami, a także firmami, celem przyciągnięcia osób zainteresowanych i osiągnięcia możliwie szybko efektu skali. Działaniami wspierającymi ma być kampania marketingowa, którą HP planuje uruchomić w tym tygodniu.


Video prezentujące prototyp HP TouchPad możesz obejrzeć na stronie głównej serwisu Internet -News.

HP pracuje nad własnym tabletemhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/hp_touchpad.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/hp_touchpad-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Kolejna firma pragnie dołączyć do grona producentów tabletów i smartphone'ów, a jest nią HP, które rozpoczęło prace nad własnym tabletem, z system WebOS. HP nie trzeba nikomu przedstawiać, słynąca do tej pory głównie z produkcji urządzeń drukujących i skanujących, a także innych wspierających działalność biura,  firma zapragnęła rozpocząć rywalizację o...