Firma Slide, której właścicielem jest Google, uruchomiła w AppStore aplikację do grupowego pisania i przesyłania wiadomości o nazwie Disco.

Nie jest to nowością, bo wcześniej już powstawały tego typu aplikacje, które potem były wykupywane przez duże znane serwisy, o czym pisałam tutaj.


Jednak właśnie na świeżo Disco, czyli nowa aplikacja umożliwiająca tworzenie i przesyłanie grupowych chat’ów, ujrzała światło dzienne w AppStore.


Google stało się właścicielem Slide, latem zeszłego roku, kosztowało to internetowego giganta, 182M$. W związku z tym, że Slide już wcześniej posiadał doświadczenie w tworzeniu rozwiązań działających na różnych platformach, typu online czy mobile, a Google po części miał produkty wykorzystujące potęgę społeczności – typu Gmail czy Picasa, firma widziała zasadność połączenia Slide z zespołami Google.


Co ciekawe aplikacja Disco jest dostępna w AppStore czyli na telefony iPhone. Nasuwa się pytanie dlaczego firma zależna od Google, nie uruchomiła aplikacji na telefony z systemem operacyjnym Android?


Być może ten ruch ma na celu zawalczenie z Facebook, który po wykupieniu Belugi, ma wszelkie możliwości ku temu, aby zagospodarować obszar grupowych czatów na telefonach komórkowych. Beluga jest dostępna zarówno na iPhone’y, jak i na smartphone’y z Android.


Zatem być może już wkrótce także Disco będzie działało na systemie operacyjnym Android. W końcu Google ma największe doświadczenia z tym OS, bo już przez ponad 5 lat pracuje i udoskonala swój system operacyjny.


Aby pobrać aplikację Disco na iPhone, wejdź tutaj.


Grupowe chat'y dzięki aplikacji od Googlehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/aplikacja_disco_od_google.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/aplikacja_disco_od_google-150x150.pngЭва KasiakMobile
Firma Slide, której właścicielem jest Google, uruchomiła w AppStore aplikację do grupowego pisania i przesyłania wiadomości o nazwie Disco. Nie jest to nowością, bo wcześniej już powstawały tego typu aplikacje, które potem były wykupywane przez duże znane serwisy, o czym pisałam tutaj. Jednak właśnie na świeżo Disco, czyli nowa aplikacja umożliwiająca...