Groupon rozpoczął prawne przygotowania w drodze do emisji akcji na giełdzie.

Groupon to nie jedyny serwis, który w ostatnim czasie planował wejście na giełdę. Udało się to kilka tygodni temu LinkedIn, którego akcje były wyceniane na 32,5 $, co według niektórych analityków było zbyt wysoką ceną.

 

Groupon w czwartek ogłosił, że rozpoczął właśnie prawne i formalne przygotowania do emisji publicznej. We wstępnej ofercie Groupon planuje zebrać 750 M $. I jest raczej pewne, że uda się najpopularniejszemu serwisowi zakupów grupowych online na świecie, zdobyć potrzebne do dalszego rozwoju finansowanie.

 

Groupon co warto wspomnieć, kilka miesięcy temu, według wielu zasłynął również dzięki temu, że odmówił firmie Google, która starała się o zakup serwisu. Groupon odrzucił wtedy wartą 6 miliardów $ propozycję Google.

 

Firmy takie, jak Morgan Stanley, Credit Suisse i Goldman Sachs będą obsługiwały Groupon w definiowaniu i analizie założeń oferty emisji. Bez wątpienia serwis, który ma jedną z najbardziej rozpoznawalnych obecnie marek w świecie internetu, będzie świetnie przygotowany do emisji, ale czy docelowo akcje Groupon’a będą atrakcyjnym kąskiem dla inwestorów, to się okaże. Konkurencja w tym segmencie jest ogromna, a wiele rynków ma w dalszym ciągu lokalnych  mocnych graczy, których w dodatku wciąż przybywa.

 

Fakt, że Groupon przejmował w kilku krajach, między innymi Hiszpanii czy Niemczech, nie znaczy, że długofalowo firma będzie generowała stabilny przychód, bo wciąż jej koszty są na bardzo wysokim poziomie, co jest znacznym obciążeniem stałym.

 

 

 

 

Groupon w drodze na giełdęhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/groupon_na_giełde_ipo.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/groupon_na_giełde_ipo-150x150.jpgЭва KasiakE-commerce
Groupon rozpoczął prawne przygotowania w drodze do emisji akcji na giełdzie. Groupon to nie jedyny serwis, który w ostatnim czasie planował wejście na giełdę. Udało się to kilka tygodni temu LinkedIn, którego akcje były wyceniane na 32,5 $, co według niektórych analityków było zbyt wysoką ceną.   Groupon w czwartek ogłosił, że...