Podczas, gdy Google wyraża chęć zakupu Groupon – serwis wprowadza wyczekiwany panel dla sklepów Stores oraz przejmuje inne serwisy.

Jakiś czas temu pojawiły się plotki o tym, że Google przygląda się możliwościom zakupu największego hitu tego roku czyli serwisu Groupon. Groupon to platforma umożliwiająca tzw. zakupy grupowe, czyli możliwość korzystania z większych rabatów dzięki sile i ilości osób, które są zainteresowane tą samą ofertą.


Groupon w tym roku bardzo prężnie sie rozwijał i już kilka miesięcy temu zapowiadał wprowadzenie tzw. self service dla klientów. Ma to polegać na tym, że każdy klient chcący zamieścić swoją ofertę na Groupon, otrzyma dostęp do specjalnego panelu administratora, w którym będzie mógł według własnych potrzeb zarządzać ofertami i rabatami, jakie oferuje.


Powyższe usprawnienia wychodzą na przeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów, jednak są również bardzo istotnym krokiem milowym w kwestii dalszego rozwoju. Przyniosą one bowiem Groupon jeszcze większe zyski.


Jak twierdzi CEO Groupon Andrew Mason:

“Stores, bo tak nazywa się oryginalnie nowa funkcjonalność – w modelu biznesowym zakłada podział zysków ze sprzedaży na 90%/10% – w tym przypadku 10% trafia do Groupon jako pośrednika transakcji i całej platformy”.


Sklep na Groupon ma od dnia wczorajszego następujące możliwości:


  • założyć własny “sklep na Groupon” i poprzez tą witrynę wyświetlać własną ofertę
  • elastycznie zarządzać ofertami i kampaniami
  • dodać ofertę tak, aby była promowana wśród bazy subskrybentów do bazy e-mail do deal feed
  • zaprosić klientów do “śledzenia” ich sklepu


CEO Groupon poinformował również o tym, że firma buduje biura m.in. w Chicago. Jednak obok wzrostu organicznego Groupon postawił także na rozwój poprzez przejęcia. Poszukiwał innych podobnych serwisów, które są bardzo mocno rozwinięte w społeczności lokalnej. Do takich należy Ludic Labs, który od ponad dekady zajmuje się wdrażaniem tego typu serwisów i ma bardzo szerokie doświadczenia w tej dziedzinie.

Groupon uruchamia Stores i Deal Feedhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/12/groupon_stores.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/12/groupon_stores-150x150.pngЭва KasiakStart Up
Podczas, gdy Google wyraża chęć zakupu Groupon - serwis wprowadza wyczekiwany panel dla sklepów Stores oraz przejmuje inne serwisy. Jakiś czas temu pojawiły się plotki o tym, że Google przygląda się możliwościom zakupu największego hitu tego roku czyli serwisu Groupon. Groupon to platforma umożliwiająca tzw. zakupy grupowe, czyli możliwość korzystania...