Groupon po tym, jak otrzymał solidne dofinansowanie rozpoczął konsolidację rynku i przejęcia konkurencyjnych start up’ów.


Groupon obok swojej ogromnej popularności, jaką zyskał tzw. Modelem grupowych zakupów, potem dzięki temu, że odrzucił ofertę ogromnych pieniędzy od Google stał się jednym z najgorętszych serwisów na świecie, równie często opisywanym, co Facebook.

Teraz czas i kolejny powód, aby napisać o serwisie, ze względu na sfinalizowane dofinansowanie, które otrzymał finalnie w wysokości 950 M $ i co zamierza zrobić, a właściwie zaczął już robić z tymi pieniędzmi.

Otóż serwis nie próżnuje i już rozpoczął całkiem agresywne przejęcia na wielu rynkach.

W chwili obecnej trwają prace nad przejęciem stron działających w Izraelu, Afryce Południowej i Indiach.

Grouper czyli izraelska strona głównie operująca na obszarze Tel Avivu, z którego ma najwięcej ofert, to jedna ze stron, która zmieni swoje logo na logo Groupon.

Podobnie Twangoo, południowoafrykańska wersja strony z zakupami grupowymi.

Groupon imponuje dynamiką wzrostu głównie na rynkach międzynarodowych, w Polsce w ubiegłym roku wzrost wartości sprzedaży wyniósł 400%. Podobnie ma się sytuacja na innych rynkach, gdzie działa start up.

Oczywiście, aby jeszcze bardziej się rozwijać głównie w kwestii generowania większych przychodów ze sprzedaży Groupon będzie musiał zwiększać siy sprzedażowe, czyli rozbudowywać zespoły pozyskujące coraz więcej ofert.

Z pewnością dzięki budżetowi pozyskanemu od inwestorów będzie to możliwe, choć pozostaje pytanie: jaki finalnie model Groupon przyjmie na sprzedaż.

Groupon przejmuje inne start up’yhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/groupon_logo.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/groupon_logo-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Groupon po tym, jak otrzymał solidne dofinansowanie rozpoczął konsolidację rynku i przejęcia konkurencyjnych start up’ów. Groupon obok swojej ogromnej popularności, jaką zyskał tzw. Modelem grupowych zakupów, potem dzięki temu, że odrzucił ofertę ogromnych pieniędzy od Google stał się jednym z najgorętszych serwisów na świecie, równie często opisywanym, co Facebook. Teraz czas...