Groupon rozpoczął testy ofert z rynku nieruchomości. To kolejny krok na drodze wertykalnego rozwoju serwisu – na razie w Stanach Zjednoczonych.

Popularność Groupona nie maleje, a wręcz przeciwnie w dalszym ciągu rośnie na calym świecie. I choć serwis zaczął rozwój oferty i możliwości na mobile, o czym pisałam w tym artykule – w dalszym ciągu nie zapomina o obszarze internetu klasycznego i tu również prowadzi intensywny rozwój.

 

Otóż kolejny etap na drodze do rozwoju najpopularniejszego serwisu zakupów grupowych na świecie, to wejście w tzw. wertykalny obszar internetu. Tym wertykalnym obszarem są branżowe oferty lub nawet serwisy, które również będą sprzedawane, w modelu zakupów grupowych.

 

Jednym z aspektów tego planu  jest wprowadzenie w najbliższym czasie ofert z rynku nieruchomości, które jak tylko się sprawdzą, pozostaną już na stałe jednym z elementów oferty.

 

W chwili obecnej Groupon nawiązał współpracę z firmą Dream Town Realty, która jest developerem nieruchomości w Chicago.  Oferta zaproponowana klientom, to możliwość zakupienia rabatu/bonu wartości 1000$, za równowartość 25$.

 

Oferta nie jest zupełną nowością, ponieważ w Stanach Zjednoczonych wiele było już takich ofert, a przoduje w nich serwis typowo o nieruchomościach o nazwie Housetipper.com, który oferuje także usługi czyszczenia, prania i wszystko to, co jest pomocne w domu.

 

Wracając do Groupona, warto wspomnieć, że serwis uruchomił oficjalnie swój wertykal z branży Home-Garden (Dom i Ogród) kilka miesięcy temu. Jego popularność systematycznie rośnie, choć trudno znaleźć rzetelne informacje na ten temat w sieci.

 

I choć w polskiej sieci taki oferty na serwisie Groupon trudno znaleźć, to istnieje już kilka innych serwisów zakupów grupowych, które oferują właśnie sprzedaż nieruchomości, czy nawet grupowe zakupy nowych samochodów. Niektóre z nich to: RazemDom czy Grupowe Zakupy Mieszkań. Ciekawe kiedy i czy dla tych serwisów wprowadzenie do oferty Groupon nieruchomości, będzie oznaczało poważna rywalizację.

 

 

 

 

 

 

Groupon dodaje oferty z rynku nieruchomościhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/04/groupon_nieruchomosci.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/04/groupon_nieruchomosci-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Groupon rozpoczął testy ofert z rynku nieruchomości. To kolejny krok na drodze wertykalnego rozwoju serwisu - na razie w Stanach Zjednoczonych. Popularność Groupona nie maleje, a wręcz przeciwnie w dalszym ciągu rośnie na calym świecie. I choć serwis zaczął rozwój oferty i możliwości na mobile, o czym pisałam w tym...