Android Market, który do tej pory służył, jako klasyczny sklep z aplikacjami na smartphone’y z OS Android, rozwija się i dodaje filmy oraz e-book’i.

Ten ruch Google z jednej strony był do przewidzenia, z drugiej zaskakuje jednak, no bo czy rzeczywiście ma sens walka z AppStore aż w takim zakresie? Czas z pewnością pokaże czy to był dobry ruch. Na chwilę obecną pewne jest to, że Google od dziś w amerykańskiej wersji Android Market dodał możliwość wypożyczania filmów, a także korzystania z zasobów biblioteki ebook’ów.

 

Google założył, że popularność jaką zdobył system operacyjny Android przełoży się na używalność Android Market, a docelowo na konwersję i faktycznie zakupy, z których firma mogłaby pobierać prowizję, dokładnie jak robi to Apple.  Jednak do tego jeszcze długa droga.

 

Apple, który rozwija swój AppStore i iTunes od zdaje się blisko 10ciu lat, ma na tym polu ugruntowaną i na chwilę obecną niezachwianą pozycję. Google musiałby bardzo szybko obecni zdobyć współpracę partnerską z dostawcami kontentu, typu wytwórnie, wydawnictwa książkowe czy wreszcie producenci muzyki (jeśli zechce sięgnąć również do nich). To wszystko wymaga czasu i nie jest prostą sprawą, kiedyś inni duzi gracze próbowali i im także się nie udało.

 

Kolejna sprawa to oczywiście market share, jaki iPhone posiada vs. market share Android – i choć obecnie dziennie aktywowanych jest około 500 000 telefonów z Androidem na całym świecie, to jeszcze nie pozwoliło Google przegonić Apple w kwestii pozycji lidera. W dalszym ciągu produkty z logo nagryzionego jabłuszka przyciągają rzesze fanów i oddanych konsumentów. Czego nie może powiedzieć Google, którego system operacyjny jest podstawą działania smartphone’ów innych marek, a zatem mimo iż OS to serce gadżetu, to inne marki mają wpływ na ostateczny wygląd i działanie produktu, jakim jest smartphone.

 

Google na razie nie ujawnia kiedy będzie udostępniał więcej kontentu w swoim Android Market dla krajów Europy czy Azji – z pewnością zbudowanie solidnej konkurencji Apple zajmie sporo czasu, a czas zdaje się jest najważniejszym czynnikiem tutaj – im prędzej Google zaskoczy czymś dużym, tym lepiej dla niego.

Google zwiększa zawartość Android Markethttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/07/google_android_market-1024x358.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/07/google_android_market-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Android Market, który do tej pory służył, jako klasyczny sklep z aplikacjami na smartphone'y z OS Android, rozwija się i dodaje filmy oraz e-book'i. Ten ruch Google z jednej strony był do przewidzenia, z drugiej zaskakuje jednak, no bo czy rzeczywiście ma sens walka z AppStore aż w takim zakresie?...