Na koniec tygodnia Google udostępniło na swoim blogu dla Webmasterow informację o zmianie w zasadach wyświetlania wyników wyszukiwania tzw. page rank.

Zmiana właściwie polega na uwzględnieniu w algorytmie wyliczania pozycji w listingu parametru performance czyli prędkości strony. A raczej jej szybkości.

 

Czy mam wrażenie, czy też informacja ta jeszcze nie zrobiła wrażenia na rynku internetowym? A może każdy z właścicieli biznesu właśnie teraz zaopatruje się we wszystkie narzędzia wspierajce obserwowanie performance’u strony?

 

Być może, jednak zawsze można użyć narzędzia zbudowanego przez Google!

 

Otóż w całym haśle zmiany zasad wyliczania pozycji w sorcie, każdy ma możliwość pobrania i zainstalowania w oknie przeglądarki Fire Fox, darmowego narzędzia do monitorowania prędkości strony, a właściwie rekomendacji rozwiąza tzw. usprawniających. I oto w ten sposób otrzymuje możliwość polepszania naszej strony internetowej poprzez optymalizację wielkości i formatu obrazków, poprzez rekomendacje zmiany wielkości plików typu video kończąc na weryfikacji części kodu strony dostarczonego od innej strony.

 

FireBug bo o nim mowa, pozwala na relatywnie prostą weryfikację, a następnie na obserwowanie efektów tej pracy. Aby jednak być w stanie dobrze to zaobserwować dostępne są narzędzia mierzące prędkość strony wyłącznie. Tu można się powołać na webpagetest.org

 

Wracając do Google powstają następujące pytania: na ile te zasady staną się przejrzyste wśròd właścicieli stron internetowych?

 

Czy i w jakim stopniu ta zmiana prowadzi do zagospodarowania kolejnego obszaru przez największego gracza? Oczywiście zakładam, że planowany jest dalszy rozwój i tego życzę, choć na przekór takie pytanie: czy i na ile nastąpią w 2010 zmiany dotyczące innych płatnych produktów Google?

Do jakiego stopnia posunie się integracja ich wielu produktów?

Google zmienia zasady Page Rank?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/04/google_webmaster_central.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/04/google_webmaster_central-150x147.pngЭва KasiakWiadomościgoogle,video
Na koniec tygodnia Google udostępniło na swoim blogu dla Webmasterow informację o zmianie w zasadach wyświetlania wyników wyszukiwania tzw. page rank. Zmiana właściwie polega na uwzględnieniu w algorytmie wyliczania pozycji w listingu parametru performance czyli prędkości strony. A raczej jej szybkości.   Czy mam wrażenie, czy też informacja ta jeszcze nie zrobiła...