Właśnie tak, również Google może zdarzyć się taka sytuacja i decyzja o wycofaniu się z dalszego wspierania NexusOne.


Nexus One to miał być telefon komórkowy od Google, dzięki któremu firma zamierzała wejśc dynamiczniej i spróbować opanować rzecz jasna, część rynku mobilnego. Nexus One wspierany był przez system operacyjny Android, który oczywiście pochodzi od Google i co ciekawe jako niezależny twór radzi sobie coraz lepiej w walce z konkurencją.


Liczby sprzedaży Nexs One ostatnimi czasy mówiły same za siebie, zabrakło chyba tego czegoś wyjątkowego. Sam fakt działania na systemie Android, pewnie nie był wystarczająco chwytliwy. Powód: przypuszczam, że większość woli kupić aparaty telefoniczne znanych od lat marek wraz z systemem Android, niż nikomu nieznaną markę Nexus One wraz z Android.


I tak podczas, gdy Apple sprzedał blisko 1 milion urządzeń Iphone, Nexus One rozszedł się w ilości 135 000 urządzeń. Nawet stojąca za produktem marka Google, nie była w stanie solidnie wesprzeć ten produkt.


Nexus One był produkowany przez HTC, które słynie z przyjaznych urządzeń dotykowych, zdobywających coraz większa popularność. Ostatnia parta zamówień na Nexus One właśnie dotarła do Google od HTC.


Co ciekawe mimo decyzji firmy o zaprzestaniu rozwoju Nexus One, produkt będzie jeszcze sprzedawany w krajach Europy, a także Korei. Obsługa klienta również będzie jeszcze funkcjonowała, oczywiście wspierając wszystkich posiadaczy Nexus One.


Zatem Google zrewidował swoje plany i wygląda na to również, że Apple może na chwilę obsapnąć. Główny rywal skoncentruje się na rozwoju systemu Android, a tort aparatów komórkowych pozostawi bardziej doświadczonym graczom.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/google-android.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/google-android-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościapple,google
Właśnie tak, również Google może zdarzyć się taka sytuacja i decyzja o wycofaniu się z dalszego wspierania NexusOne. Nexus One to miał być telefon komórkowy od Google, dzięki któremu firma zamierzała wejśc dynamiczniej i spróbować opanować rzecz jasna, część rynku mobilnego. Nexus One wspierany był przez system operacyjny Android,...