Google zmienia wygląd reklam, a także sposoby prezentacji contentu w pozostałych zakładkach!

Google przedstawiało już w przeszłości zmiany do systemu AdWords. Są one widoczne również w polskiej wersji wyszukiwarki. I tak zamiast do tej pory blado żółtego tła dla AdWords pojawiło się blado purpurowe.  Już od Maja tego roku firma testowała zmodyfikowany wygląd, a w ubiegłym tygodniu systematycznie zaczął on być dostępny dla wybranych (wtajemniczonych) użytkowników, tak aby w tym tygodniu być już całe grono użytkowników tej wyszukiwarki.


Zmiana ta jest wynikiem opracowywanej od Maja nowej indentyfikacji wizualnej firmy, trzy lata temu podobna zmiana miała miejsce, kiedy to z koloru niebieskiego, Google przeszło do blado żółtego. Kierunek jest jeden zasadniczy: firma chce być postrzegana jako nowoczesna i “trendy” zatem co jakiś czas, aby “nie odstawać” od rynku – co w przypadku Google byłoby trudne – odświeża swój wizerunek on line.


Zmiana tła jest widoczna dla wszystkich linków sponsorowanych prezentowanych nad wynikami organicznymi Google. Patrz screen poniżej:

Podkreślenia wymaga również fakt taki, iż w zakładce Grafika czy Video pojawiła się również nieco inna forma zaprezentowania treści. Obecnie wszystkie grafiki przedstawione są jako obrazki, po najechaniu kursorem myszki na obrazek “powiększa się on na wartswie” pokazując szczegóły czyli link, pod którym obraz został znaleziony, a także jego wielkość (czyli te same informacje przedstawione w nieco inny sposób).

Co sądzicie o nowych zmianach? Mnie osobiście bardzo się podobają :)

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/google_strona_glowna.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/google_strona_glowna-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościgoogle
Google zmienia wygląd reklam, a także sposoby prezentacji contentu w pozostałych zakładkach! Google przedstawiało już w przeszłości zmiany do systemu AdWords. Są one widoczne również w polskiej wersji wyszukiwarki. I tak zamiast do tej pory blado żółtego tła dla AdWords pojawiło się blado purpurowe.  Już od Maja tego roku firma...