Google News otrzymał właśnie nową odświeżoną stronę, a także kilka nowych funkcjonalności.

Jak piszą na blogu Google przedstawiciele firmy odpowiedzialni jednocześnie za Google News, obok adekwatności wyszukiwanej treści, zmiany, które zostały wprowadzone dotyczą także wyglądu interfejsu użytkownika, tak aby przeszukiwanie i czytanie tesktów na Google News, stało się jeszcze łatwiejsze.

 

W porównaniu do poprzedniej wersji strony głównej Google News, największa i zauważalna szybko zmiana, to prezentacja treści artykułów właśnie na SG.

 

Nie ma już “podglądu” na treść z wielu kategorii, za to jeden konkretny artykuł jest wyeksponowany i jeśli użytkownik chce zobacyzć więcej pokrewnych tematycznie i adekwatnych tekstów, musi wejść “głębiej” poprzez kliknięcie sekcji artykuły głównego i przejście dalej.

 

Na wpisie z bloga można także zapoznać się z całą listą zmian, jakie Google News wprowadził. Poniżej niektóre i najważniejsze z nich:

 

  • Top stories – od tej pory mogą być w pełni spersonalizowane – pierwsze trzy nie podlegają personalizacji, ale kolejne mogą być dostosowane według indywidualnych upodobań
  • Multimedia – teraz po rozwinięciu tekstu, rozwija się pasek narzędzi zarówno do przeglądania spokrewnionych video, a także do przesyłania ciekawej informacji znajomym, którzy mogą być tym zainteresowani.

 

Jak sam Google twierdzi, obecne zmiany w Google News, to po pierwsze jeszcze większa adekwatność treści do zapytań, po drugie krok w większej integracji z social media, a po trzecie znaczące rozszerzenie właśnie o dodatkowe treści mulitmedialne.

 

Jak Wam się podoba?

 

Google wprowadza zmiany do Google News http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/Google_news-1024x217.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/Google_news-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Google News otrzymał właśnie nową odświeżoną stronę, a także kilka nowych funkcjonalności. Jak piszą na blogu Google przedstawiciele firmy odpowiedzialni jednocześnie za Google News, obok adekwatności wyszukiwanej treści, zmiany, które zostały wprowadzone dotyczą także wyglądu interfejsu użytkownika, tak aby przeszukiwanie i czytanie tesktów na Google News, stało się jeszcze łatwiejsze.   W...