Google Magnifier to nowy produkt, którym Google udowadnia, że staje się zupełnie medialną firmą, nie tylko znaną z wyszukiwarki.

Google zakupił ostatnio firmę Motorola, co wywołało niemałe zdziwienie, bo w końcu Motorola nie należy już do pierwszej ligii producentów technologicznych gadżetów. Dodatkowo firma Google przejęła na siebie niemałe zobowiązania wynikające z przejęcia Motoroli.

 

Google nie ustaje w dalszym rozwoju i wygląda również na to, że kryzys na rynkach światowych, nie jest jej straszny. Bo Google zwiększa zarówno przychody, jak i udziały w rynkach. I ta sztuka firmie się udaje, bo jeśli spojrzeć na nią z zewnątrz, to zdaje się, że jej strategia i egzekucja są jasne, konsekwentne i stale monitorowane.

 

Tym sposobem Google co chwilę wdraża nowe produkty, jedne z nich, jak to zazwyczaj bywa, są w mniejszym stopniu używane indywidualnie, ale jeśli spojrzeć i zacząć używać ich w ramach całego ekosystemu Google, wtedy ich wartość nabiera zupełnie nowego, większego znaczenia.

 

Jednym z produktów, które Google wdrożył ostatnio były właściwie dwa zasługujące, jak sądzę na uwagę.

 

Google Magnifier, uruchomiony kilka dni temu, to…sklep online z muzyką. W dużej mierze jest to narzędzie wspierające użytkowników w poszukiwaniu ciekawej i ulubionej muzyki online, w dodatku tej dostępnej za darmo. Jednak jak twierdzi Google, Magnifier to “pomagacz” i wspieracz dla znacznie ważniejszego z perspektywy firmy produktu, którym jest Google Music Beta. Historia z Magnifier jest prosta, serwis powstał w oparciu o oprogramowanie Blogger (którego właścicielem jest Google).

 

Magnifier jest jednak, uważam mniej istotny, niż inny ciekawy produkt, który ostatnio również wyszedł spod ręki magików Google. Ostatnio to jest właściwie około miesiąca temu. I jest to co ciekawe bo sama firma przyznaje, że traktują to jako eksperyment. Samo pismo istnieje w wersji internetowej i osobiście podoba mi się sposób, w jaki zostało zaprezentowane. Całkiem minimalny :) Aby zobaczyć, jak wygląda Think Differently wejdź tutaj.

 

 

 

 

 

Google wprowadza sklep online z muzykąhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/08/google_think_quarterly.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/08/google_think_quarterly-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Google Magnifier to nowy produkt, którym Google udowadnia, że staje się zupełnie medialną firmą, nie tylko znaną z wyszukiwarki. Google zakupił ostatnio firmę Motorola, co wywołało niemałe zdziwienie, bo w końcu Motorola nie należy już do pierwszej ligii producentów technologicznych gadżetów. Dodatkowo firma Google przejęła na siebie niemałe zobowiązania wynikające...