Laptopy z zainstalowaną przeglądarką Chrome będą kosztowały około 20$/m-c.

Dziś z pewnością jest dzień Google, wiele na temat firmy w prasie elekttronicznej na całym świecie – począwszy od Google Music Beta, poprzez konferencję dla developerów Android, kończąc na tym, że Google wprowadza własne laptopy, które będą miały przeglądarkę Chrome i będą tanie.

 

Element ceny odgywa w tej strategii bardzo ważną rolę, Google zamierza bowiem skierować laptopy z Chrome do grupy studentów i właśnie owe 20$/m-c to będzie koszt dostępu zarówno do samego urządzenia (hardware), jak i usług online. Google nazwał ofertę Student Package.

 

 

Według opinii mediów ten produkt jest z pewnością wstępem do oferty tzw. enterprise, w której Google będzie mógł zaoferować studentom (w późniejszym czasie) możliwość zakupu aplikacji z Marketplace.

 

Podobnie firma już robi w przypadku innej grupy klientów, którą są małe i średnie przedsiębiorstwa. W chwili obecnej wszelkie aplikacje wspierające działanie biznesu, zwłaszcza tego małego i średniego, kosztują średnio 50$/m-c.

 

Jest duże prawdopodobieństwo, że oferta od Google przyjmie się wśród studentów. Warto wspomnieć, że Apple posiada podobną ofertę w wielu krajach, w których operuje. Przy okazji jednak Google może zwiększyć zainteresowanie nowym produktem również wśród obecnych klientów. Z pewnością dla wielu firm rozwiązania enterprise zbliżone do tych oferowanych przez Google czy Microsoft są jedynymi, po które ze względów finansowych mogą sięgnąć.

 

 

 

 

 

 

Google wprowadza laptopy z Chrome http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/google_chrome_laptop.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/google_chrome_laptop-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Laptopy z zainstalowaną przeglądarką Chrome będą kosztowały około 20$/m-c. Dziś z pewnością jest dzień Google, wiele na temat firmy w prasie elekttronicznej na całym świecie - począwszy od Google Music Beta, poprzez konferencję dla developerów Android, kończąc na tym, że Google wprowadza własne laptopy, które będą miały przeglądarkę Chrome...