Usługa płatności mobilnych Google Wallet dostępna w sklepach firmy Gap w Stanach Zjednoczonych.

Płatności mobilne to next big thing i nic odkrywczego w tym stwierdzeniu nie ma. Już od kilkunastu miesięcy największe firmy technologiczne, a także nowo powstałe start up’y rozpoczęły prace nad wprowadzeniem usługi płatności mobilnych. Płatności mobilne, płatności mobile – to usługa możliwa dzięki połączeniu dobrej jakości smartphone’a z aplikacją, która odgrywa rolę wirtualnego/mobilnego portfela do wykonywania płatności.

 

Obszar mobile payment eksplorują między innymi: wspomniany Google, firma PayPal czy firmy produkujące aplikacje na mobile umożliwiające przekształcenie Twojego telefonu komórkowego w portfel. Google zresztą już wystartował z usługą Wallet kilka miesięcy temu. Dzięki temu, iż Google jest właścicielem OS Android, który w tym momencie na wielu rynkach jest liderem, uzyskanie efektu synergii z połączenia rozwiązania Wallet z telefonami działającymi w oparciu o OS Android, będzie znacznie łatwiejsze. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

 

Z kolei PayPal z usługą X wchodzi w obszar m-commerce, planując wypracować pokaźne zyski z płatności przy pomocy smartphone’ów.  Choć przyznaje, że koncentruje się na razie bardziej na obszarze m-commerce online, czyli po prostu płatnościami w internecie, z wykorzystaniem telefonów komórkowych. Jednak PayPal to ogromna firma, znana na całym świecie, ze sprawnymi produktami, a zatem zdaje się, że jest kwestią czasu, kiedy zacznie na poważnie konkurować z Google. Więcej o produkcie PayPal możesz przeczytać tutaj.

 

Wracając natomiast do rozwoju Google Wallet, firmie udało się wprowadzić usługę do sklepów z logo Gap. Ta amerykańska marka odzieżowa, która ostatnio notabene zawitała (chyba z małym sukcesem) do Polski, w Stanach Zjednoczonych dobrze sobie radzi. A i decyzja o tym, aby wejść we  współpracę z amerykańskim Google, również świadczy o tym, że Gap chce być postrzegany jako marka eksperymentująca lub co najmniej innowacyjna.

 

Google zawsze słynął z tego, że jego produkty były użyteczne i mimo, iż pochodzące z obszaru zaawansowanych technologii, intuicyjne dla większości osób. Podobnie jest w przypadku Google Wallet i akcji prowadzonej z firmą Gap. W ramach aplikacji, którą posiadacze telefonów mają zainstalowaną, będzie można znaleźć informacje odnośnie najnowszych promocji, kuponów rabatowych do wykorzystania czy nawet tzw. offers, które dany sklep będzie miał do zaoferowania. I wszystko to podczas wykonywania zakupów z sklepie off line, takie małe wsparcie w przestrzeni sklepowej.  Dodatkowo firma Gap do wszystkich zakupów, które zostaną opłacone przy użyciu Google Wallet, będzie dawała 15% – promocja trwa do końca Lutego 2012.

 

Era płatności mobile już nadeszła, jak twierdzą fachowcy tak samo bezpieczna, jak płatności w internecie, na koncie bankowym. Z pewnością w najbliższych latach zobaczymy istotny rozwój tego obszaru, który według prognoz może stać się kolejnym bardzo intratnym biznesem.

 

 

Google Wallet w sklepach firmy Gaphttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/11/google_wallet_gap1.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/11/google_wallet_gap1-150x150.pngЭва KasiakMobile
Usługa płatności mobilnych Google Wallet dostępna w sklepach firmy Gap w Stanach Zjednoczonych. Płatności mobilne to next big thing i nic odkrywczego w tym stwierdzeniu nie ma. Już od kilkunastu miesięcy największe firmy technologiczne, a także nowo powstałe start up'y rozpoczęły prace nad wprowadzeniem usługi płatności mobilnych. Płatności mobilne, płatności...