Google uruchomił płatności mobile. Już teraz jest szansa, że mając OS Android zajmie jedne z czołowych pozycji w gronie dostawców tego typu rozwiązań.

Już w Maju tego roku w tym poście, pisałam o tym, że Google zaprezentował swój najnowszy produkt ery mobile – czyli Wallet.


Fakt ten obok majowej prezentacji, w dniu wczorajszym został już oficjalnie wprowadzony na telefony typu Nexus S 4G. Jest to niestety zasadnicze ograniczenie dla wszystkich fanów marki Google. Wyłącznie Ci posiadający Nexus S 4G, będący w Stanach Zjednoczonych (telefon jest sprzedawany przez operatora Sprint.

 

Google Wallet ma umożliwiać płatności typu NFC – Near Field Communication, dzięki którym to telefon komórkowy, a nie karta płatnicza czy kredytowa, jak dotąd – zastąpi te środki płatności. Nie wiadomo w dalszym ciągu ile z wcześniej zapowiadanych funkcjonalności i jak szybko Google planuje rozwijać. Pewne jest to, że obok PayPal – Google może stać się dominującym graczem na polu mobile payments.

 

Co ciekawe Google zapowiada już kolejną wersję telefonu Nexus o dźwięcznej nazwie Prime. To ten smartphone ma zadebiutować już za około miesiąc czasu. I jak strategicznie zaplanował Google jego debiut odbędzie się przed kolejnym debiutem zasilanego systemem operacyjnym Android, smartphone’a. Co więcej Nexus Prime będzie sprzedawany w sieci Verizon, która to daje Google znacznie większe pokrycie w Stanach Zjednoczonych.

 

A bezwzględnie firma na to liczy, bo według zapowiedzi Nexus Prime będzie już miał całość funkcjonalności do płatności mobile wdrożone, a zatem mobile payments – w Stanach Zjednoczonych – zaczną zdobywać rzesze zwolenników.

 

Tymczasem dla wszystkich, którzy znają aktora George’a Constanza, video promujące Google Wallet.

 


 

 

Google Wallet uruchomionyhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/google_wallet.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/google_wallet-150x150.pngЭва KasiakMobile
Google uruchomił płatności mobile. Już teraz jest szansa, że mając OS Android zajmie jedne z czołowych pozycji w gronie dostawców tego typu rozwiązań. Już w Maju tego roku w tym poście, pisałam o tym, że Google zaprezentował swój najnowszy produkt ery mobile - czyli Wallet. Fakt ten obok majowej prezentacji, w...