Google właśnie zaprezentował najnowszy produkt ery mobile – Google Wallet.

Nie dalej, niż wczoraj w tym tekście mogliście przeczytać o tym, że Google prawdopodobnie dziś ogłosi i zaprezentuje swój najnowszy produkt. Dziś stało się to faktem i Google Wallet, system do płatności na mobile, właśnie wszedł do gry!

 

Mobile Wallet od firmy Google będzie działał na wybranych modelach telefonów komórkowych, np. na najnowszym Sprint Nexus S, który będzie działał na systemie operacyjnym Android, najpopularniejszym obecnie system operacyjnym do smartphone’ów na świecie.

 

Google Wallet to jak twierdzą znawcy, przyszłość tego, w jaki sposób zaczniemy korzystać z telefonów komórkowych, być może docelowo właśnie, staną się one naszymi “portfelami”, choć trudno w to uwierzyć.

 

A zatem jak to działa?

 

Wystarczy znaleźć w sklepie znaczki MasterCard albo PayPass, co będzie znaczyło, że sklep posiada system do płacenia tymi kartami. Jednak zamiast karty wystarczy przyłożyć telefon komórkowy do czytnika, tak aby ten pobrał odpowiednią kwotę z zakodowanej na nim karty.

 

Google Wallet działa także jako program lojalnościowy, po dokonywanej płatności naliczane sa dodatkowe punkty w programie. System umożliwia również dokonywanie zakupów poprzez telefon komórkowy, zupełnie jak do tej pory w sklepie internetowym. Można także, jeśli znajdzie się interesujący produkt online, zapisać i dodać go do listy ulubionych na własnym telefonie komórkowym.

 

Google Wallet zdaje się być prawdziwą rewolucją z pewnością na razie w Stanach Zjednoczonych. W Polsce należy włożyć jeszcze wiele pracy w zabezpieczenia zakupów zarówno online, jak i mobile.  Google do swojego rozwiązania wykorzystało technologię NFC (near field communication), która umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych.

 

 

 

Google Wallet już w grze!http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/google_wallet.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/google_wallet-150x150.pngЭва KasiakMobile
Google właśnie zaprezentował najnowszy produkt ery mobile - Google Wallet. Nie dalej, niż wczoraj w tym tekście mogliście przeczytać o tym, że Google prawdopodobnie dziś ogłosi i zaprezentuje swój najnowszy produkt. Dziś stało się to faktem i Google Wallet, system do płatności na mobile, właśnie wszedł do gry!   Mobile Wallet od...