Podczas konferencji dla developerów Android firma Google ogłosiła uruchomienie Music (Beta), serwisu utrzymywanego w tzw. “chmurze”.

Music Beta to zdaje się długo oczekiwany serwis muzyczny mający docelowo konkurować z iTunes czy nawet Spotify, który ostatnio tak rośnie w siłę.

 

Już teraz można powiedzieć, że Google nieco się spóźniło ze wprowadzeniem tej usługi. Choć z pewnością czas na ostateczne oceny przyjdzie można teraz już także stwierdzić, że Music Beta brakuje wielu podstawowych funkcjonalności, co każe zadać pytanie: czy nie lepiej było dopracować Music Beta i dopiero ją wprowadzić?

 

Usługa Music będzie umożliwiała użytkownikom (docelowo) tworzenie własnych bibliotek muzycznych i przetrzymywanie ich w tzw. “chmurze”, dzięki czemu dostęp do nich będzie zawsze łatwy, również z innych komputerów i urządzeń. Kolejna zaś ważna funkcja to możliwość przesyłania (streamingu) utworów na urządzenia przenośne takie, jak tablety i smartphone’y z systemem operacyjnym Android oraz komputery desktopowe.

 

Na chwilę obecną możliwość korzystania z usługi otrzymały jedynie wybrane osoby na terenie Stanów Zjednoczonych. Podczas prowadzonych testów konsumenckich mogą oni również dodać max. 20 000 utworów. System synchronizuje także muzykę z różnych urządzeń, np. z telefonu komórkowego (koniecznie z systemem Androiud :)) na komputer.

 

Warto wspomnieć, że podobny system zaprezentowała firma Amazon kilka miesięcy temu. Nazywa się on Digital Music Locker.

 

Z kolei Spotify – bardzo popularny w Europie player konkurujący z iTunes, kilka dni temu wprowadził wejście mobile i desktop swojej aplikacji, która także umożliwia synchronizację muzyki pomiędzy urządzeniami i dostęp do niej z każdego miejsca, w którym jest internet.

 

 

 

 

Google uruchamia Music Betahttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/google_music_beta.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/google_music_beta-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Podczas konferencji dla developerów Android firma Google ogłosiła uruchomienie Music (Beta), serwisu utrzymywanego w tzw. 'chmurze'. Music Beta to zdaje się długo oczekiwany serwis muzyczny mający docelowo konkurować z iTunes czy nawet Spotify, który ostatnio tak rośnie w siłę.   Już teraz można powiedzieć, że Google nieco się spóźniło ze wprowadzeniem tej...