Jeden z twórców Google Maps i Google Wave odchodzi do Facebook’a. Takich osób jest coraz więcej.

Lars Rasmussen znany jako twórca Maps, które w roku 2004 zostały odsprzedane Google i stworzono z nich Google Maps, postanowił rozstać się z firmą.


Rasmussen, który jako jeden z czterech twórców Maps przeszedł 6 lat temu do firmy Google, aby rozwijać produkt mapowy, widzi wiele dobrych stron swojej decyzji.


Jak twierdzi Google przez to, że jest bardzo dużą firmą zatrudniającą 25 000 osób globalnie, ma coraz większe problemy z podejmowaniem decyzji oraz zwinnym programowaniem, a w ujęciu biznesowym z szybką reakcją na to, co dzieje się na światowych rynkach.


Ponadto co warte podkreślenia Google jakiś czas temu zadecydował o zamknięciu projektu Google Wave, nad którym również przez ostatnie lata pracował Rasmussen.


Ten urodzony w Danii informatyk i programista, mieszkał w Sydney i to właśnie tam pracował dla Google. Obecnie w związku z podjętą decyzją będzie się przeprowadzał do San Francisco. Jednak zanim to się stanie, planuje zasłużony wypoczynek w Listopadzie, gdzieś na gorących plażach świata.


W Facebook znajduje się coraz więcej osób – w chwili obecnej około 20% z całego stuff’u – które w swojej karierze miały epizod albo dłuższy staż pracy w Google. Przejście do Facebook’a jest dla nich dużym wyzwaniem, ponieważ Google specjalizuje się w wyszukiwaniu jako swoim głównym, tzw. Core’owym produkcie, podczas gdy Facebook to social media i serwis społecznościowy.


Niezmnienia to jednak faktu, że swoje umiejętności, doświadczenie, a także wiedzę, mogą oni z powodzeniem wykorzystać w tej firmie. Facebook bowiem, według wielu byłych pracowników Google, to firma która jest elastyczna i zwinna, jeśli chodzi o rozwój i wdrożenia kolejnych funkcjonalności lub eksplorowania nowych obszarów – chociażby mobile. Facebook obecnie zatrudnia około 2000 pracowników  i z pewnością to daje jemu przewagę.


Na koniec co nie bez znaczenia :) powód dla którego m.in. Lars Rasmussen zdecydował o przejściu do konkurencji, to akcje i udziały w firmie Facebook, które zostały jemu zaproponowane. Nieznana jest kwota, pewne jednak jest to, że jak tylko Facebook wejdzie na giełdę, każdy z pracowników posiadający akcje spółki stanie się może nie bilionerem, jak sam Zuckerberg, ale na pewno zamożnym człowiekiem :)

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/google_pracownicy.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/google_pracownicy-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Jeden z twórców Google Maps i Google Wave odchodzi do Facebook’a. Takich osób jest coraz więcej. Lars Rasmussen znany jako twórca Maps, które w roku 2004 zostały odsprzedane Google i stworzono z nich Google Maps, postanowił rozstać się z firmą. Rasmussen, który jako jeden z czterech twórców Maps przeszedł 6 lat temu...