Google kontynuując prace nad wprowadzaniem zmian, rozpoczął testy podglądu całej strony www, w wyniku wyszukiwania.

W internecie pojawiły się zrzuty z ekranu obecnych testów prowadzonych przez Google. Jak wiadomo, o czym pisałam również kilka tygodni temu, obok wprowadzenia Google Instant – firma takich testów prowadzi dziesiątki, jeśli nie setki równolegle. Na etapie decyzji biznesowych kolejne pomysły na funkcjonalności, moga zostać zaakceptowane bądź nie, dzięki wynikom z tzw. Testów A/B.


Wygląd testowanej strony


Podobnie wygląda sprawa z najnowszym testowanym obecnie elementem, czyli podglądem pełnej strony www, już na poziomie wyników wyszukiwania. Jeśli wpisując szukaną frazę lub frazy, otrzymam wyniki wyszukiwania, mogę najechać na wybrany kuroserem myszki i spowoduje to wywołanie podglądu strony internetowej, do której link jest zamieszczony w wyniku wyszukiwania.

Oczywiście można już spotkać opinie, że wydawcy treści mogą negatywnie zaregować na tą funkcjonalność, ja jednak sądzę, że nie powinna ona być przemiotem wielkiej debaty i negatywnej nagonki. Dlaczego? Otóż i tak wszystkie strony chcą być widoczne idealnie na pierwszej 10tce wyników wyszukiwania w Google, jeśli udaje im się ta sztuka, warto, aby dać internaucie pogląd na to, jaka jest ta strona już z poziomiu wyników wyszukiwania Google.


Być może ryzyko jest takie, że podgląd pozwoli na podjęcie decyzji o nie kliknięciu i wejsciu na daną stronę. A zatem sądzę, że to właściciele witryn powinni jeszcze bardziej zabdać o ich wygląd i zawartość, a wydawcy treści mogą być spokojni.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/Google-Social-Search.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/Google-Social-Search-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościgoogle,internet,reklama
Google kontynuując prace nad wprowadzaniem zmian, rozpoczął testy podglądu całej strony www, w wyniku wyszukiwania. W internecie pojawiły się zrzuty z ekranu obecnych testów prowadzonych przez Google. Jak wiadomo, o czym pisałam również kilka tygodni temu, obok wprowadzenia Google Instant – firma takich testów prowadzi dziesiątki, jeśli nie setki równolegle....