Google zagospodarował już wiele obszarów on line, produkty Google budowane w oparciu o cloud computing są używane i bardzo popularne na całym świecie. Ale to zbyt mało, bo pojawiły sie plotki, że Google zamierza uruchomić serwis społecznościowy i konkurować z Facebook!


Ciekawe plotki pojawiły się na serwisie Twitter i dotyczą one planów uruchomienia przez firmę Google serwisu społecznościowego, który będzie bezpośrednią konkurencją dla Facebook.


Google nie od dziś próbuje wkroczyć na pole social mediów w internecie, jednak z produktami Orkut czy Buzz nie do końca mu się to udało. Ale…jeśli wykorzysta obecny potencjał i użytkowników korzystających z obydwu usług, mowa tu o blisko 200 milionach użytkowników na całym świecie! Zatem to już tylko połowa  brakuje do używalności Facebook :)


Najciekawsze, że plotka pojawiła się na profilu założyciela serwisu Digg.com, który zazwyczaj trafnie prognozuje i przepowiada powodzenie nowych start up’ów.


Tym razem bez wdrawania się w szczegóły napisał, że Google uruchomi serwis w niedalekiej przyszłości :) sama firma nie odniosła się oficjalnie do tych rewelacji.


Czekamy zatem z niecierpliwością, bo czyż może powstać coś lepszego i idealnego dla społeczności, od Facebook?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/Google-Social-Search.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/Google-Social-Search-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościfacebook,google
Google zagospodarował już wiele obszarów on line, produkty Google budowane w oparciu o cloud computing są używane i bardzo popularne na całym świecie. Ale to zbyt mało, bo pojawiły sie plotki, że Google zamierza uruchomić serwis społecznościowy i konkurować z Facebook! Ciekawe plotki pojawiły się na serwisie Twitter i dotyczą...