Coraz większe poruszenie w obszarze przechowywania zdjęć on line. Google zakończył kolejne inwestycje i dalej rozwija Picasa.


Około Marca tego roku Google zakupiło Picnik, narzędzie do edycji zdjęć on line. Obecnie firma rozpoczęła integrację Picknik z Picasa.


Dzięki tej integracji użytkownicy Picasa będą widzieli przycisk do edycji zdjęć, po kliknięciu na przycisk, zdjęcie otworzy się w nowym oknie i będzie można je poprawiać, przycinać, zmniejszać itd. ,  dzięki funkcjom dostępnym w narzędziu.


Dodatkowe funkcje w ramach Picasa będą mogły być znalezione pod przyciskiem Utwórz, dzięki któremu możliwe jest wprowadzanie zmian do zdjęć między innymi poprzez Adobe PhotoShop, który również będzie dostępny.


Zanim Google wykupiło Picnik, ten oczekiwał od użytkowników zapłaty 25 dolarów za możliwość korzystania z narzędzia. Teraz dzięki Google funkcje te będą dostępne zupełnie za darmo.


Co ciekawe Google zapewne przewiduje, że również na polu przechowywania i poprawiania zdjęć on line, rozpocznie się większa konkurencja.


Warto wspomnieć chociażby o Flickr, ale istotne także i potencjalnie konkurencyjne dla Google będą systemy Yahoo. Jednak chyba najpoważniej Google powinien myśleć o konkurowaniu z Facebook – w końcu blisko 99% spośród wszystkich użytkowników Facebook (około 500 milionów) przynajmniej raz wgrało zdjęcie na swój profil. Zatem ówimy o przynajmniej 500 milionach zdjęć!


Google również ostatnio rozpoczął prace nad ulepszaniem treści filmów Video na YouTube, o czym możesz przeczytać tutaj.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/google_picasa.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/google_picasa-150x150.pngЭва KasiakWiadomościfacebook,google,youtube
Coraz większe poruszenie w obszarze przechowywania zdjęć on line. Google zakończył kolejne inwestycje i dalej rozwija Picasa. Około Marca tego roku Google zakupiło Picnik, narzędzie do edycji zdjęć on line. Obecnie firma rozpoczęła integrację Picknik z Picasa. Dzięki tej integracji użytkownicy Picasa będą widzieli przycisk do edycji zdjęć, po kliknięciu na...