Na drodze rozwoju Google eBooks firma oficjalnie już przejęła dostawcę rozwiązania, które ułatwia dystrybucję treści na różnych nośnikach.

eBook Technologies oficjalnie ogłosiło, że zawarło umowę akwizycji z firmą Google.


Przejęta przed Google firma specjalizuje się w rozwiązaniach hardware dla czytników elektronicznych, a także w samym oprogramowaniu do zarządzania i publikacji treści.


Jak poinformowano na stronie eBook Technologies:


“Współpraca z Google pozwoli nam na kontynuowanie rozwoju w kierunku tworzenia najlepszych z dostępnych rozwiązań, na wschodzącym rynku tabletów, e-czytników, a także innych przenośnych urządzeń”.


Bez wątpienia ta firma ma długą i ciekawą historię w zakresie tworzenia rozwiązań do zarządzania treścią, a jej szefowie i założyciele mają wiele patentów związanych z tym obszarem.


Dla Google to bez wątpienia istotna akwizycja, ze względu na rozwijający się obecnie bardzo dynamicznie rynek tabletów, a także coraz ważniejszą kwestię dystrybucji treści, jej przechowywania i wykorzystywania do wielu różnych produktów, nie tylko online, ale także mobile czy do tabletów.


Google eBooks został uruchomiony w Grudniu ubiegłego roku – oferując ponad 3 miliony tytułów. Wszystkie z tych tytułów można pobierać i czytać na komputerze, a także na urządzeniach działających na systemach operacyjnych Android i iOS.

Google przejmuje eBook Technologieshttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/google-ebook-technologies.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/google-ebook-technologies-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Na drodze rozwoju Google eBooks firma oficjalnie już przejęła dostawcę rozwiązania, które ułatwia dystrybucję treści na różnych nośnikach. eBook Technologies oficjalnie ogłosiło, że zawarło umowę akwizycji z firmą Google. Przejęta przed Google firma specjalizuje się w rozwiązaniach hardware dla czytników elektronicznych, a także w samym oprogramowaniu do zarządzania i publikacji...