Google jest szczęśliwy, bo udało mu się usunąć Microsoft i podpisać największy w historii kontrakt na usługi typu Enterprise dla hiszpańskiego banku.

Dziś być może nie jest najlepszy dzień dla Microsoft biorąc pod uwagę wiadomości, które do nas napływają. Najpierw ta o tym, iż firma planuje zwolenienie kilkuset osób, a teraz że w praktyce utraciła lukratywny kontrakt z hiszpańskim bankiem BBVA (Banco Billbao).

 

Informacje te nie zasługiwałyby na to, aby je opublikować, przecież każdego dnia firmy co rusz tracą lub pozyskują nowe kontrakty. Jednak tym razem mowa o komórce Google zajmującej się aplikacjami Enterprise czyli skierowanymi do biznesu, której udało się zaoferować bardzo konkurencyjne ceny i dzięki temu wygrać kontrakt na obsługe banku. Warto nadmienić, że największy kontrakt w historii Google Enterprise. Skierowany do 110 000 pracowników banku w ponad 26 krajach całego świata. Niestety nie ujawniono za jaką stawkę.

 

Jak twierdzi Google Enterprise Vice President oferta tej firmy może potencjalnemu klientowi przynieść od 50% do nawet 70% oszczędności w porównaniu do rozwiązań konkurencji. I z pewnością to dla hiszpańskiego banku, który operuje na ryzykownym hiszpańskim rynku finansowym, był argument najważniejszy.

 

Innym ważnym argumentem jest to, że Google nie jest już w obszarze aplikacji dla biznesu (Enterprise) start up’em, firma bowiem już od ponad 7 lat z sukcesem rozwija te działania oferując klientom korporacyjnym modele rozliczeń SaaS (sofware as a service). Do klientów Google Enterprise od lat należą Jaguar Land Rover, University of Washington czy Daimler, który właśnie również podpisał umowę na wykorzystanie narzędzi i aplikacji Google Enterprise w swoich mapach i usługach z chmury obliczeniowej (cloud computing).

 

Google Enterprise do tej pory zdobył 4 miliony firm jako swoich klientów – aż 5000 nowych klientów rozpoczyna korzystanie z usług aplikacji Enterprise każdego dnia! Firma świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że ma wszelki potencjał do wykorzystania z dotychczasowych doświadczeń w gromadzeniu danych czy rozwoju aplikacji. Wie równie dobrze, iż czasy kiedy Google był tylko wyszukiwarką internetową miajają, bo szybko rozwijająca się konkurencja i globalny rynek, wymagają także od Google wdrażania nowych rozwiązań i eksplorowania nowych obszarów.

Google podpisał największy kontrakt Enterprise w historiihttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2012/01/google_enterprise.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2012/01/google_enterprise-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Google jest szczęśliwy, bo udało mu się usunąć Microsoft i podpisać największy w historii kontrakt na usługi typu Enterprise dla hiszpańskiego banku. Dziś być może nie jest najlepszy dzień dla Microsoft biorąc pod uwagę wiadomości, które do nas napływają. Najpierw ta o tym, iż firma planuje zwolenienie kilkuset osób, a...