Jak ogłosił Google podczas prezentacji ostatnich wyników firmy, rok 2011 będzie kolejnym po 2007 roku z największymi planowanymi zatrudnieniami pracowników.

Google nie ustaje we wprowadzaniu zmian. Po niedawnym, nieco zaskakującym ogłoszeniu, że od Kwietnia stanowisko CEO firmy zajmie Lary Page, jeden z twórców firmy. Potem kolejnej informacji, o tym, że firma buduje własny odpowiednik serwisu z zakupami grupowymi –  Google Offers. Teraz nadszedł czas na ujawnienie planów zwiększenia zatrudnienia.

Obecny rok to drugi po roku 2007, w którym firma zatrudni najwięcej pracowników. Mowa o liczbie około 6 tysięcy nowych osób, które mają głównie wzmocnić obszar product management’u oraz development’u.

Jak powiedział Alan Eustace, Senior VP Of Engineering and Research:

“ Stawiamy na rozwój głównie naszej przeglądarki Chrome, z którą planujemy zająć pozycję lidera na rynku przeglądarek i przejąć ją od Microsoft. Jednak bardzo ważne dla nas są również obszary takie, jak mobile, ale także w dalszym ciągu reklama typu display w internecie czy wreszcie rozwój oprogramowania dla biznesu“.

Po roku 2007, gdy Google zatrudnił również około 6 tysięcy nowych pracowników, ostatni rok 2010 przyniósł 4500 nowych osób w firmie – obecny zatem zapowiada się bardzo obiecująco dla osób poszukujących pracy i tych z kwalifikacjami :)

Firma zatrudnia obecnie 23 tysiące pracowników, notując zazwyczaj zwrost o około 10% rok do roku.  W chwili obecnej zmaga się z przejęciami pracowników przez konkurenta serwis Facebook.

Google planuje znacząco powiększyć ilość pracownikówhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/google_zatrudnia.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/google_zatrudnia-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Jak ogłosił Google podczas prezentacji ostatnich wyników firmy, rok 2011 będzie kolejnym po 2007 roku z największymi planowanymi zatrudnieniami pracowników. Google nie ustaje we wprowadzaniu zmian. Po niedawnym, nieco zaskakującym ogłoszeniu, że od Kwietnia stanowisko CEO firmy zajmie Lary Page, jeden z twórców firmy. Potem kolejnej informacji, o tym, że firma...