Wszyscy, którzy spodziewają się super wyników technologicznego giganta, będą musieli zweryfikować swoje oczekiwania, wraz z wynikami finansowymi za II Q 2010 r.


Wydawałoby się, że zarówno zarządzającymi Google, jak i sami inwestorzy nie mają się o co martwić. Jednak teraźniejszość nie jest już tak kolorowa, a trendy zmieniające się na tym rynku dosyć szybko, wymagają sprawnego zarządzania, dynamiki oraz innowacyjności. I można powiedzieć, że przecież Google ma to wszystko, a jednak…..


Jeśli spojrzymy na powyższy wykres pokazuje on, że firma miała się dobrze do ostatniego raportu z wynikami kwartalnymi, który był w Marcu 2010r. – od tamtej pory zaczęła iść w dół.


Nie bez znaczenia dla Google są rynki wschodzące, zarówno te w Europie Centralnej i Wschodniej oraz na dalekim wschodzie. Tam, jak wiadomo Google mierzy się z chińskim rządem – możesz przeczytać o tym tutaj.


Ma to niebezpośredni, ale docelowy – przyszły wpły na wyniki spółki oraz jej pozycje na tamtejszych rynkach.


Inne wnioski, jakie można odczytać po tych pierwszych prognozach to również takie, że Google udało się utrzymać pozycję światowego lidera w zakresie search on line. Co jest bardzo pozytywne. Idąc dalej firma coraz lepiej radzi sobie z własnym systemem na telefony komórkowe o kosmicznej nazwie Android :)


Oczywiście część ze swoich produktów postanawia wspierać bardzo mocno, podczas gdy inne, te nie rozkujące dobrze na przyszłość, usuwa z portfolio.


Zatem czekamy na połowę Lipca i kolejny raport jednej z najprężniejszych firm informatycznych!

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/google_sales.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/google_sales-150x150.pngЭва KasiakWiadomościgoogle
Wszyscy, którzy spodziewają się super wyników technologicznego giganta, będą musieli zweryfikować swoje oczekiwania, wraz z wynikami finansowymi za II Q 2010 r. Wydawałoby się, że zarówno zarządzającymi Google, jak i sami inwestorzy nie mają się o co martwić. Jednak teraźniejszość nie jest już tak kolorowa, a trendy zmieniające się...