Jeszcze kilka miesięcy temu Google zadecydował o wstrzymaniu produkcji Nexus One,  a teraz prawdopodobnie to Samsung wyprodukuje Nexus Two.


Rzeczywiście w tych ostatnich spekulacjach można się pogubić. Media na całym świecie od Stanów Zjednoczonych po Koreę spekulowały przez ostatnie dni, co to może być, co Samsung planuje zaprezentować w dniu 8 Listopada?

Jedni twierdzili, że z pewnością to kolejny model telefonu Samsung, działającego z systemem operacyjnym Android, od Google. Inne źródła z kolei podawały informacje jakoby Samsung miał wyprodukować drugą generację telefonu komórkowego Google czyli Nexus Two. Pierwszy nazywał się Nexus One i został wycofany z produkcji i ze sprzedaży przez Google kilka miesięcy temu – o czym możesz przeczytać tutaj.

W dalszym ciągu trwają jednak spekulacje Nexus czy Galaxy?

Wiadomo bowiem, że model Galaxy S od Samsunga odbił się dużym echem w świecie telefonów komórkowych i dotykowych oraz był stawiany jako jeden z głównych konkurentów iPhone od Apple. Przynajmniej w przekazie marketingowym :)

Ten tydzień powinien jednak rozwiać wszelkie wątpliwości czy na rynku pojawi się Samsung Galaxy S2 czy może jednak będzie to reaktywowany telefon od Google o naziwe Nexus Two.

Pytanie jedynie: jaką zatem strategię Google mógłby mieć na obszar telefonów komórkowych, a właściwie tzw. Smartphone’ów? Przecież sama platforma, właściwie system operacyjny Android, już dzięki temu, że jest dostępny bezpłatnie, ale działa w modelu revenue share, generuje dla Google ponad miliard $ rocznej sprzedaży reklam na telefonach komórkowych!


A zatem czy Google jednak ostrzy pazury na coś wiecej, niż posiadanie jednej z najszybciej rosnąćych systemów operacyjnych obecnie na rynku?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/nexus-one.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/nexus-one-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Jeszcze kilka miesięcy temu Google zadecydował o wstrzymaniu produkcji Nexus One,  a teraz prawdopodobnie to Samsung wyprodukuje Nexus Two. Rzeczywiście w tych ostatnich spekulacjach można się pogubić. Media na całym świecie od Stanów Zjednoczonych po Koreę spekulowały przez ostatnie dni, co to może być, co Samsung planuje zaprezentować w...