Google wraz ze swoim produktem mapowym dostępnym w wersji mobile przekroczył magiczną barierę 100 milionów użytkowników!

Produkt Google Maps na wersję mobile został udostepniony około 5 lat temu, w tym czasie sam rynek mobilny na całym świecie przeszedł spore zmiany i w czasach dzisiejszych możemy już spokojnie powiedzieć, że stał się nieodzownym elementem internetu. Zwłaszcza, że od roku 2007 kiedy to Apple wprowadził pierwszą wersję iPhone, a za nim najwięksi producenci poszli w kierunku tzw. telefonów typu smartphone, dostępność do aplikacji i stron www za pomocą telefonów komórkowych stala się praktycznie codziennością.


Wyszukiwanie Google Maps w roku 2005


Wyszukiwanie Android 2010

Podobnie z systemami nawigacji, klasycznymi GPS’ami, które wygląda na to, odchodzą powoli do lamusa (te, które poczciwie wisiały na szyback samochodów), a następuje dynamiczny rozwój nawigacji w telefonach komórkowych. W Polsce możecie skorzystać między innymi z rozwiązań firmy NaviExpert, które są już dostępne w każdej sieci komórkowej.Wracając do Google Maps, ich wykorzystanie stało się teraz klasyką, z pewnością jest jeszcze odsetech osób korzystających z map tradycyjnych, ale rynek ten eweoluuje bardzo szybko i myślę, że mamy do czynienia z coraz większą grupą osób, które  w swoim telefonie komórkowym sprawdzają gdzie znajuje się miejscowość, do której zamierzając się wybrać.


Oczywiśćie Google, zwłaszcza po ostatnich rewelacjach z nową funkcją Facebook Places, jeszcze bardziej stara się osiągnąc efekt synergii pomiędzy wszystkimi albo możliwie największą ilością produktów, które posiada. I tak, jak pisałam w tekście o własnych przemyśleniach Facebook vs. Google – Google integruje usługę Map na mobile z opcją szukania w pobliżu punktów użyteczności publicznej lub konkretnych firm, do których użytkownik chce się udać. Dzięki takiej integracji możliwe jest również wyszukiwanie informacji o firmach, opinii o nich lub chociażby jeśli tylko jest to dostępne ofert promocyjnych.
Co również bardzo ciekawe Google wdrożył opcję wyszukiwania głosowego, która według zapewnień firmy, zwiększyła ilość wyszukiwań trzykrotnie! Jest ona dostępna w najnowszej wersji Android i już zaczyna przynosić również wymierne korzyści firmom wyszukiwanym tą metodą – aż dwukrotnie zwiększyła się liczba Place Pages oglądanych każdego dnia!

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/google-map-logo.gifhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/google-map-logo-150x150.gifЭва KasiakMobileandroid,google,iphone,Mobile,smartphone
Google wraz ze swoim produktem mapowym dostępnym w wersji mobile przekroczył magiczną barierę 100 milionów użytkowników! Produkt Google Maps na wersję mobile został udostepniony około 5 lat temu, w tym czasie sam rynek mobilny na całym świecie przeszedł spore zmiany i w czasach dzisiejszych możemy już spokojnie powiedzieć, że stał...