Google przejmuje firmę, która dzięki oferowanemy narzędziu, będzie w stanie zaoferować klientom łatwiejszy i szybszy system zakupów reklam.

Firma, którą Google już oficjalnie zakupiło to właściwie start up jeszcze. Jej specjalizacja to właśnie zakup reklam poprzez tzw. cloud czyli chmurę. Przypuszczam, że chodzi tu o kolejne narzędzie wspierania biznesu, a zwłaszcza średnich i małych firm, które będzie docelowo dostępne w ramach Market Place od Google.


Produkt ma być skierowany do tych firm, które nie posiadają ani nie mają z zewnątrz wsparcia w planowaniu, zakupie, a następnie przeprowadzeniu i finalnie monitorowaniu kampanii interentowych. Wiąże się to z analityką słów kluczowych, umiejętnym dopasowaniem i stałym modyfikowaniem, tak aby osiągnąć możliwie zamierzone wyniki (zaplanowane).Trada, bo tak nazywa się firma, zamieszcza reklamy na największych wyszukiwarkach w internecie, a dzięki finansowemy wsparciu od Google planuje rozszerzyć swoją działalność o reklamę skierowaną również do dzieci, która mogłaby być zarówno klasyczną reklamą typu display (bannery), ale także reklamą na blogach czy w serwisach wykorzystujących Video.


Ramię Google, które specjalizuje się w inwestowaniu i poszukiwaniu ciekawych przedsięwzięć zainwestowało w Tradę 5.75 millionów dolarów.


Jak funkcjonuje Trada? Zobacz tutaj!

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/trada.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/trada-150x150.pngЭва KasiakWiadomościgoogle,reklama
Google przejmuje firmę, która dzięki oferowanemy narzędziu, będzie w stanie zaoferować klientom łatwiejszy i szybszy system zakupów reklam. Firma, którą Google już oficjalnie zakupiło to właściwie start up jeszcze. Jej specjalizacja to właśnie zakup reklam poprzez tzw. cloud czyli chmurę. Przypuszczam, że chodzi tu o kolejne narzędzie wspierania biznesu, a...