Firma Google przedstawiła nową funkcję o nazwie Instant Pages, którą wprowadziła do przeglądarki Chrome.

Google pieczołowicie usprawnia swoje produkty i właściwie można stwierdzić, że przez ostatnie miesiące firma pracowała głównie nad produktem głównym czyli wyszukiwarką, w której również opcja Instant Pages została wdrożona kilka miesięcy temu. Kolejnym z bardzo ważnych strategicznie dla Google produktów jest oczywiście najpopularniejszy obecnie system operacyjny na świecie, czyli Android.

 

Trzecim produktem, który wskazałabym jako strategiczny dla Google i który rzeczywiście jest mocno promowany głównie za granicą, jest przeglądarka internetowa Chrome. Fakt ma ona bardzo wielu przeciwników i co ciekawe, w Polsce chyba nie najgorzej sobie radzi.  Chrome otrzymał w ramach ostatnich aktualizacji nowe funkcjonalności, o których poniżej.

 

Google ogłosił wprowadzenie wyszukiwania głosowego na przeglądarkę w wersji desktop, czyli jeśli korzystasz z niej na swoim komputerze. Firma pochwaliła się także, że od teraz użytkownicy mogą również przeszukiwać obrazki w formie głosowej także, które jest analogiczne do produktu i możliwości oferowanych przez Google Goggles. Wyszukiwanie głosowe będzie dostępne oficjalnie za kilka miesięcy we wszystkich krajach, w których obecnie jest dostępna opcja wyszukiwania Instant (automatycznie przeładowująca wyniki, po wpisaniu kilku pierwszych liter, wyświetlająca podgląd stron www).

 

Obok Google Instant, firma jako jedną z nowości przedstawiła Google Instant Pages (bo taka jest pełna nazwa tej opcji). Google Instant Pages działa jako część przeglądarki Chrome, a jej główne możliwości i usprawnienia, jakie niesie, to głównie szybsze przeglądanie i surfowanie po stronach www. Instant Pages, to opcja polegająca na tym, że strona www znacznie wcześniej jest już przez mechanizm przeglądarki Chrome przeglądana i ładowana, przeglądarka również “rozpoznaje” czy to jest strona, którą należy wyświetlić i której użytkownik poszukiwał. W chwili, gdy użytkownik kliknie w tej wynik, strona załaduje się znacznie szybciej.

 

Zobacz jak działa Google Instant Pages

 

Choć wydawałoby się, że wprowadzana zmiana nie jest wielkim usprawnieniem, już teraz wiadomo, po tym, co Google przedstawił, że wpłynie ona głównie na prędkość ładowania stron, a zatem to według Google bardzo istotne parametr. Czas ładowania obrazków czy wogóle całej strony, jest bowiem według Google jednym z najważniejszych. Google wprowadza wytyczne, do których posiadacze witryn www, muszą się zastosować, aby ich strona była zliczana w Analitycs albo wyświetlana (także dzięki innego rodzaju działaniom) możliwie wysoko w wynikach wyszukiwania.

 

Wprowadzony Google Instant Search być może ma także wpływ na to, w jaki sposób będą teraz zliczani użytkownicy strony. Bo jeśli strona jest wcześniej przeglądana i ładowana, czy to znaczy, że zliczy się wizytę na niej wcześniej? No bo przecież nie podwójnie?

Tego typu pytania zadają sobie obecnie specjaliści zarówno od preformance’u stron www, jak i analityki internetu i stron www.

Google Instant Pages i co dalej?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/google_Instant_Pages.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/google_Instant_Pages-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Firma Google przedstawiła nową funkcję o nazwie Instant Pages, którą wprowadziła do przeglądarki Chrome. Google pieczołowicie usprawnia swoje produkty i właściwie można stwierdzić, że przez ostatnie miesiące firma pracowała głównie nad produktem głównym czyli wyszukiwarką, w której również opcja Instant Pages została wdrożona kilka miesięcy temu. Kolejnym z bardzo ważnych...