Google prawdopodobnie już w czwartek ogłosi premierę swojej usługi płatności mobilnych. Będzie ona dostępna w najnowszym Sprint Nexus S.

Ostatnio coraz więcej piszę na temat płatności mobile, mobilnych płatności czy NFC – a po angielsku  mobile payments. JAk wielu twierdzi płatności dokonywane przy pomocy telefonu komórkowego to będzie kolejna rewolucja w świecie nowych technologii, a także jak sądzę, zmiana socjologiczna. Bowiem prawdopodobnie za jakiś czas to właśnie taka metoda płatności za zakupy znajdzie powszechne zastosowanie.

 

Jak donosi New York Times firma Google ma ogłosić swoją usługę w czwartek. Będzie ona umożliwiała płacenie za wszelkie dobra telefonem komórkowym przystawiając go do odpowiedniego czytnika. Usługa będzie dostępna dla wszystkich osób, które zakupią najnowszy telefon Sprint Nexus S.

 

Usługa płatności mobilnych opiera się na technologii NFC tzn. near-field communication i większość z dużych graczy wiąże z nią poważne plany na przyszłość. Obok firmy Google, także Apple czy PayPayl opracowują własne rozwiązania. Również aplikacja Square, o której pisałam w tym artykule, korzysta z tej technologii, a celem jej twórców jest docelowe stworzenie tzw. elektronicznego portfela.

 

Firma Apple planowała do kolejnej wersji iPhone dodać NFC, jednak musiała przełożyć te plany do roku 2012.

 

Z pewnością dużo wody upłynie, aby Polska zaczęła korzystać z płatności mobilnych. Na chwilę obecną bowiem jako społeczeństwo nie posiadamy nawet zbyt dużej ilości kart kredytowych. W odróżnieniu do Stanów Zjednoczonych, gdzie jedna osoba ma po kilka kart kredytowych. Można zakładać, że amerykanie szybciej zaadoptują opcję płatności za zakupy telefonem komórkowym i jest to pierwszy rynek, na którym największe firmy wprowadzą swoją ofertę w tym zakresie w pierwszej kolejności.

 

 

Google gotowy do mobilnych płatnościhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/Google_mobile_platnosci.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/Google_mobile_platnosci-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Google prawdopodobnie już w czwartek ogłosi premierę swojej usługi płatności mobilnych. Będzie ona dostępna w najnowszym Sprint Nexus S. Ostatnio coraz więcej piszę na temat płatności mobile, mobilnych płatności czy NFC - a po angielsku  mobile payments. JAk wielu twierdzi płatności dokonywane przy pomocy telefonu komórkowego to będzie kolejna rewolucja...