Wiemy już, że pod koniec okresu letniego pojawi się Google Editions, czyli ukłon firmy w stronę wydawców książek. Projekt będzie działał on line przede wszystkim.

Serwis Editions będzie dostępny poprzez przeglądarkę internetową, wydawcy będą mogli na nim sprzedawać elektroniczne wersje swoich książek.


Google obecnie prowadzi rozmowy w sprawie współpracy z największym niezależnym zrzeszeniem wydawców w Stanach Zjednoczonych.


Członkami zrzeszenia jest blisko 1400 wydawców w USA. Zatem to oni jeśli tylko współpraca zostanie sfinalizowana, będą przystosowywali swoje książki, tak aby były kompatybilne z Google Editions.


Oczywiście wiąże to się z wydatkami na digitalizację, niemniej Google Editions powstaje po to, aby dać zarobić zarówno wydawca, jak i sam Google oczywiście :)


Co więcej Google znająć doskonale model biznesowy Apple i fakt taki, iż jeśli zakupi sie książki w Apple Ibookstore to można je czytać wyłącznie na urządzeniach od Apple, postanowił stworzyć bardziej otwarty model biznesowy.


Google w chwili obecnej posiada już nieco ponad 2 miliony książek, które zgromadził podczas trwania Programu Partnerskiego dla wydawców.


Firma będzie również odgrywała rolę takiego hurtowego sprzedawcy…czyli z jednej strony będzie sprzedawała książki od wydawców, do księgarni.


Ciekawe czy i kiedy w Polsce będzie Google Editions lub krajowy odpowiednik ? 😉

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/google-editions.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/google-editions-150x150.jpgЭва KasiakStart Upapple,google
Wiemy już, że pod koniec okresu letniego pojawi się Google Editions, czyli ukłon firmy w stronę wydawców książek. Projekt będzie działał on line przede wszystkim. Serwis Editions będzie dostępny poprzez przeglądarkę internetową, wydawcy będą mogli na nim sprzedawać elektroniczne wersje swoich książek. Google obecnie prowadzi rozmowy w sprawie współpracy z...