Google zoptymalizowało swój produkt Earth tak, aby można było zacząć korzystać z niego również na tabletach wyposażonych w system Android.

Google uruchomił produkt Earth w roku 2005, jako klasyczną aplikację desktopową. Potem stopniowo zaczął wdrażać możliwości Earth także do swoich aplikacji webowych, głównie do kolejnego bardzo rozpoznawalnego i często używanego produktu czyli Google Maps. Dziś zakładka do Earth jest oczywistością w mapach internetowych i nie wymaga pobierania aplikacji na komputer.

 

Specjaliści od Google Earth poszli o krok dalej i po raz pierwszy przystosowali ten program do działania na telefonach z systemem operacyjnym Android w roku ubiegłym.

 

Od tamtej pory rosła resza fanów Google Earth na mobile. A wraz z chwilą spopularyzowania tabletów przez firmę Apple, a następnie innych producentów wykorzystujących właśnie system Android do własnych tabletów, stało się oczywiste, że to kwestia czasu, aby Google Earth pojawiło się również na tabletach z OS Android.

 

Finalnie kilka dni temu Google ogłosiło na własnym blogu, że dostępne jest już Earth właśnie na tablety.  Wycieczki po miastach całego świata dzięki Google Earth na tablety dzięki wprowadzonym usprawnieniom powodują, że oglądanie budynków stworzonych w technologii 3D, staje się jeszcze bardziej realne, niż kiedykolwiek w przeszłości.

 

Firma dodała także dodatkowe “warstwy”, którymi w tym przypadku są Place – Miejsca oraz Panoramio Photos – zdjęcia tworzone przez społeczność Google Earth, na całym świecie.

 

Designerzy Google wykorzystali także możliwości większego, tabletowego wyświetlacza i zaproponowali kilka dodatkowych okien funkcjonalnych, którzych nie było w wersji na mobile.

 

 

Google Earth dostępny na tablety z OS Androidhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/google_earth_na_tablety_android-1024x640.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/google_earth_na_tablety_android-150x150.pngЭва KasiakMobile
Google zoptymalizowało swój produkt Earth tak, aby można było zacząć korzystać z niego również na tabletach wyposażonych w system Android. Google uruchomił produkt Earth w roku 2005, jako klasyczną aplikację desktopową. Potem stopniowo zaczął wdrażać możliwości Earth także do swoich aplikacji webowych, głównie do kolejnego bardzo rozpoznawalnego i często używanego...