Google zadecydował o tym, że w swoich wynikach wyszukiwania w wersji mobilnej zamieści link prowadzący użytkowników do AppStore.


Dzięki temu znalezienie plikacji na Iphone czy Ipad będzie o wiele łatwiejsze i przystępniejsze dla użytkowników.

Od teraz korzystając z wyszukiwarki Google czy to na Iphone czy na innym telefonie z systemem operacyjnym Android i wyszukując aplikacji – w wynikach wyszukiwania na samej górze pojawi się link prowadzący do tej konkretnie treści. Co ciekawe można przeszukiwać dodatkowo po danych typu: cena za aplikację, jej popularność czy wydawca.

Funkcja ta jest nowością i na chwilę obecną będzie dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.  Google nie ujawnia kiedy ten dodatkowy link może pojawić się również na stronach mobilnych innych krajów.

Rozwiązanie Google jeszcze bardziej ma przyczynić się do wzrostu popularności aplikacji na telefony komórkowe.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/google_mobile.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/google_mobile-150x150.jpgЭва KasiakMobilegoogle,Mobile
Google zadecydował o tym, że w swoich wynikach wyszukiwania w wersji mobilnej zamieści link prowadzący użytkowników do AppStore. Dzięki temu znalezienie plikacji na Iphone czy Ipad będzie o wiele łatwiejsze i przystępniejsze dla użytkowników. Od teraz korzystając z wyszukiwarki Google czy to na Iphone czy na innym telefonie z systemem operacyjnym Android i...