Z badań, które Google przeprowadził wynika, że firma staje się dominującym graczem w obszarze mobile.

Z pewnością tak, jak firmie udało się zagospodarować przestrzeń online wiele lat temu, tak od jakiegoś czasu trwają pilne prace nad tym, aby wersje mobilne produktów Google, stały się najcześćiej używanymi.


Według raportu, który firma udostępniła:

  • około 5% wszystkich budżetów na działania płatne w Google, przeznaczane jest na wersję mobile
  • szacuje się, że do końca roku 2011 wydatki te zwrosną do 10% (około miliard $)


Z pewnością Google zagarnie najwięcej z estymowanych wydatków, ze względu na to, iż Bing i Yahoo posiadają “zaledwie” 3% rynku tzw. mobile search.


Kolejnym z produktów Google są Maps, które także w wersji mobilnej radzą sobie bardzo dobrze. Według ostatnich informacji, przekazanych przez Marisse Mayer, aż 40% używalności map Google jest w mobile.

Obecnie Google Maps na mobile ma 150 milionów użytkowników na całym świecie. Dla porównania w Sierpniu 2010 roku było to 100 milionów

Co ciekawe na mapie świata, jeśli należałoby wskazać Państwa, które posiadają największą tendencję wzrostową, to jednym z nich byłyby Indie. To właśnie tam ilość zapytań w wersji mobilnej do wyszukiwarki Google wzrosła 20-ktornie przez ostanie lata.

Z pewnością Google będzie tam się mocno rozwijał, Indie bowiem są trzecim największym rynkiem internetowym na świecie. Posiadają ponad 100 milionów stałych użytkowników oraz liczącą się liczbę (w milionach) sób korzystających z internetu w miejscu pracy czy w kawiarniach internetowych.

Google coraz lepszy w obszarze mobilehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/google_mobile.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/google_mobile-150x150.pngЭва KasiakMobile
Z badań, które Google przeprowadził wynika, że firma staje się dominującym graczem w obszarze mobile. Z pewnością tak, jak firmie udało się zagospodarować przestrzeń online wiele lat temu, tak od jakiegoś czasu trwają pilne prace nad tym, aby wersje mobilne produktów Google, stały się najcześćiej używanymi. Według raportu,...