Power Reviews to serwis agregujący opinie i treści tworzone przez konsumentów. Google dzięki tej współpracy wzbogaci swoje wyniki wyszukiwania.

PowerReviews to firma, która specjalizuje się w gromadzeniu opinii konsumentów na temat produktów, marek, a także usług.


Współpraca partnerska pomiędzy Google a PowerReview dopiero się co prawda rozpoczyna, ale już teraz można stwierdzić, że to strzał w dziesiątkę. Nic bowiem nie jest cenniejsze w sieci, niż bardzo dobry, ciekawy, prawdziwy i najlepiej pozytywny content. Mowa tu oczywiście o contencie generowanym przez użytkowników (user generated content), a przede wszystkim o opiniach, które użytkownicy sieci na całym świecie codziennie generują.


Bardzo wyraźnie widać również, że Google kolejny etap rozwoju swojej wyszukiwarki postrzega właśnie w agregowaniu angażującego contentu na stronach z wynikami wyszukiwania.

I tylko pozostaje pytanie o długofalową strategię Google?

Czy firma zamierza ze swoim flagowym produktem iść w kierunku rynku yellow pages? Firmy YP od kilku lat zastanawiają się czy konkurować z Google, czy też współpracować.

Albo może Google myśli na poważniej o social mediach i dlatego też przydatny będzie taki content? Ta teza raczej jest do podważenia ze względu na to, że Google już teraz pracuje nad stworzeniem konkurencji dla Facebook, serwisu, który będzie czerpał z Google Buzz.


Pewne jest to, bez względu na wnioski i snucie domysłów, że w chwili obecnej opinie zaczerpnięte z PowerReviews zaczną być wyświetlane przy każdym listingu (rekordzie) w wynikach wyszukiwania.

Co ciekawe opinie te pojawią się także przy wyszukiwaniu produktu (Google Product Search) i w ramach programu reklamowego (Google Advertising).


W informacjach prasowych przekazanych mediom przedstawiciele Google tak wypowiadają się o nawiązanej współpracy:


” Dzięki nowej ofercie opinii dotyczących produktów i usług, nieustannie pracujemy nad tym, aby pomagać firmom poprzez zdobywanie coraz większej ilości opinii sprzedawać produkty. Na zwiększanie ilości opinii ma wpływ również znaczny ruch, który te firmy otrzymują od Google”


Więcej na temat firmy Power Reviews możesz znaleźć tutaj.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/google_user_generated_content.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/google_user_generated_content-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościfacebook,google,internet
Power Reviews to serwis agregujący opinie i treści tworzone przez konsumentów. Google dzięki tej współpracy wzbogaci swoje wyniki wyszukiwania. PowerReviews to firma, która specjalizuje się w gromadzeniu opinii konsumentów na temat produktów, marek, a także usług. Współpraca partnerska pomiędzy Google a PowerReview dopiero się co prawda rozpoczyna, ale już teraz można...