Google przebadał zachowania internautów na serwisie Facebook! Zobacz dlaczego ludzie stają się fanami produktów i usług!

Google postanowił opublikować badania, które przeprowadził na własne potrzeby. Głównym przedmiotem badań było zjawisko stawania się fanami marek na Facebook. Teza postawiona w badaniach to: dlaczego ludzie stają się fanami marek i zaczynają śledzić je na Facebook?


Wnioski wynikające z badań:

  • około 45% wszystkich użytkowników Facebook jest fanami różnych marek
  • pozostałe 55% nie lubi/nie jest fanami z żadnymi stronami marek lub firm
  • 25% osób które zostały fanami marek zrobiło to z nadzieją otrzymania ciekawych/atrakcyjnych zniżek na produkty/usługi oferowane przez daną markę
  • 18% osób, które polubiły daną markę, zrobiły to, aby pokazać innym internautom, że ją wspierają
  • 10% zostało fanami, ponieważ traktują to jako formę rozrywki
  • 8% zostało fanami, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami o marce


Ile marek jednocześnie użytkownicy Facebook lubią:Według Heidi Spector z Google Retail Team:

“Jeśli rozwijasz swoją strategię na obecność w social media, pamiętaj, że konsumenci chcą przede wszystkim otrzymywać atrakcyjne rabaty na Twoje produkty, a także pozostać w stałym kontakcie z Twoją marką, dzięki czemu zawsze są na bieżąco”

Bez wątpienia badania prowadzone przez Google są wstępem do strategii firmy słynącej do tej pory z wyszukiwania, na “wejście” w social media. Od dłuższego czasu mówi się, że firma przygotowuje konkurencję dla Facebook, która do której zostanie wykorzystany obecny produkt Google Buzz.


Wielu specjalistów, ale także firm, które w praktyce doświadczyły prac w oparciu o możliwości Facebook, podkreśla bardzo mocno, że dla prawidłowej promocji marki/produktu na Facebook niezbędne jest stworzenie Fan Page, a nie strony/profilu prywatnego.


Facebook zapowiedział również, że w dniu 23 Sierpnia nastąpią zmiany w wyglądzie stron firmowych.

Więcej szczegółów o tym wydarzeniu na www.internet-news.com.pl już wkrótce!
http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/facebook-fan.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/facebook-fan-150x150.pngЭва KasiakWiadomościfacebook,google,internet
Google przebadał zachowania internautów na serwisie Facebook! Zobacz dlaczego ludzie stają się fanami produktów i usług! Google postanowił opublikować badania, które przeprowadził na własne potrzeby. Głównym przedmiotem badań było zjawisko stawania się fanami marek na Facebook. Teza postawiona w badaniach to: dlaczego ludzie stają się fanami marek i zaczynają śledzić...