Wiele firm stosuje słowa będące markami innych firm do reklamowania się w Google Adwords. Być może wkrótce zapadnie wyrok zakazujący tej praktyki.

Znana kwiaciarnia Interflora złożyła w Wielkiej Brytanii pozew do sądu, w którym chce zakazu promowania się na słowo Interflora innych firm, które stanowią pośrednią lub bezpośrenią konkurencją dla Interflory.

Chodzi o głównie o dwie firmy: Marks & Spencer i  Asda, które w ramach prowadzonych na Google Adwords kampanii używały słowa Interflora, będącego znakiem towarowym i nazwą firmy Interflora.

Przedstawiciele Interflora złożyli pozew, uzasadniając go w taki sposób, że wpływa on niekorzystnie na wizerunek firmy, ale przede wszystkim wprowadza klientów w dezorientację. Jeśli szukają interflory, warto, aby otrzymali wyłącznie reklamę Interflory.

Być może po raz pierwszy realnie pozew ten ma szansę zostać uznany i rozpatrzony na korzyść Interflory. Powód? Doradca Sądu Najwyższego Unii Europejskiej twierdzi, że takie praktyki faktycznie powinny być zakazane. Każdy kto w ramach swojej kampanii w Google Adwords zechciałby użyć nazwy innej firmy, jako swojego słowa kluczowego, może mieć wkrótce zabronioną taką możliwość.

Oczywiście w historii Google nie jest to pierwszy z przypadków. W roku ubiegłym sławna była sprawa firmy modowej LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, w bardzo podobnej sprawie. Jedyną różnicą było to, że pozwała ona Google, podczas gdy w obecnym przypadku Interflory, pozwaną stroną nie jest sam Google, ale podmiot korzystający z produktu Google.

Google nie chce się wypowiadzać w sprawie, ale przyznaje, że:

“Wierzymy, że użytkownicy są na tyle mądrzy, aby nie dać się wprowadzić w błąd poprzez różne reklamy widoczne dzięki Google Adwords. Ale jednocześnie wierzy też, że interesy użytkowników są lepiej zabezpieczone, jeśli mają oni do czynienia z kilkoma różnymi reklamami”.


Google Adwords czy będzie wreszcie wyrok? http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/google_circles.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/google_circles-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Wiele firm stosuje słowa będące markami innych firm do reklamowania się w Google Adwords. Być może wkrótce zapadnie wyrok zakazujący tej praktyki. Znana kwiaciarnia Interflora złożyła w Wielkiej Brytanii pozew do sądu, w którym chce zakazu promowania się na słowo Interflora innych firm, które stanowią pośrednią lub bezpośrenią konkurencją dla...