Choć Apple produkuje właściwie jeden model telefonu, jest na miejscu 4. pod względem globalnej sprzedaży.

Apple przyzwyczaił nas już do tego, że zazwyczaj w większości konkurencji jest pierwszy. Ponad trzy lata temu, gdy wchodził na rynek pierwszy model iPhone, nikt nie przypuszczał, że aż takie rekordy ten produkt będzie bił, na rynkach całego świata, począwszy od U.S, poprzez Europę, kończąc na Azji.

I choć iPhone w chwili obecnej zyskuje sobie miano kolejnego lidera, czy to w zestawieniach rocznej sprzedaży, czy w prędkości i ilości sztuk iPhone, sprzedawanych na całym świecie, Jobs’owi, czyli CEO Apple pozostaje kolejna góra do wspięcia się na nią.

Ową górą jest lider światowego rynku produkcji,  a właściwie sprzedaży telefonów.

W chwili obecnej pomimo ostatnich, a właściwie tegorocznych problemów, które zaczęły zbierać się nad Nokia właściwie już w roku 2009, to Nokia pozostaje globalnym liderem, jeśli chodzi o sprzedaż telefonów. Co prawda w Stanach Zjednoczonych ma zaledwie niecałe 10% rynku, jednak wszędzie poza tym rynkiem działa całkiem nieżle.

W chwili obecnej Nokia sprzedaje rocznie 110,5 milionów telefonów!!!

To bardzo duża liczba i mocna pozycja wyraźnego lidera, któremu jeszcze prawdopodobnie trudno będzie zaszkodzić, dlaczego? Wystarczy spojrzeć na miejsce drugie tego zestawienia.

Zajmuje je firma Samsung, która globalnie sprzedała 71,4 miliony telefonów.

A zatem pomiędzy Nokią a Samsungiem jest przepaść w postaci około 30 milionów telefonów. Trudno będzie ją nadrobić tym bardziej pozostałym graczom.


A są nimi LG i właśnie Apple.

Otóż LG sprzedaje rocznie 28,4 miliony telefonów. A Apple wraz ze swoim iPhone na chwilę obecną 14,1 milionów. Na miejscu piątym, za Apple jest firma RiM (Research in Motion) ze swoją kura znoszącą złote jajka czyli telefonem Blackberry.

A zatem, jak pisałam na początku Apple będzie miał jeszcze bardzo długą drogę do pokonania, a tym bardziej w obecnej sytuacji, gdy np. Samsung wykorzystuje system operacyjny Android dla najnowszych telefonów produkowanych, to może być dla tej firmy mocny wiatr w żagle, który jeszcze dodatkowo wpłynie na zwiększenie sprzedaży.


Zatem pytanie: czy Apple przy całych swoich obecnych możliwościach ma kiedykolwiek szansę stać się liderem tego zestawienia? Czy posiadając jedynie jeden flagowy produkt, w obszarze mobile może zawalczyć z dotychczasowymi gigantami? Osobiście myślę, że to może być bardzo poważne i prawdopodobnie nierealizowalne wyzwanie. A Wy? Jakie jest Wasze zdanie?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/nokia_apple.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/nokia_apple-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Choć Apple produkuje właściwie jeden model telefonu, jest na miejscu 4. pod względem globalnej sprzedaży. Apple przyzwyczaił nas już do tego, że zazwyczaj w większości konkurencji jest pierwszy. Ponad trzy lata temu, gdy wchodził na rynek pierwszy model iPhone, nikt nie przypuszczał, że aż takie rekordy ten produkt...