15 Maja szef Apple – Steve Jobs, po raz kolejny zwrócił się do właścicieli serwisu Gizmodo.com o zwrot prototypu telefonu iPhone 4G.

Został on zgubiony przez jednego z pracowników Apple, po wizycie z pubie. Historia brzmi groteskowo, bo przecież Apple przez tyle lat strzegł tajemnicy produktów przygotowywanych w Cupertino. A tu mamy największy paradoks, pracownik Apple pozostawia model w pubie.

 

W związku z tym, że iPhone generuje okolo 30% całej sprzedaży Apple, nie dziwi jak bardzo poważna jest ta sprawa. Mowa tu bowiem o kwocie blisko 13 bilionów dolarów za rok 2009. Prawnik Apple w oświadczeniu mówi o tym, że zaginięcie prototypu telefonu może poważnie osłabić sprzedaż tego produktu w chwili, gdy trafi na rynek.

 

Do tej pory chęć posiadania produktów Apple wynikała również z tego, że były one wielkim technologicznym  desinerskim kamieniem milowym na  rynku gadżetów. Tymczasem dzięki GIZMODO informacje o produkcie wydostały się do mediów, odbierając tym samym “wow” przy wprowadzeniu na rynek.

 

Co na to druga strona?

 

Otóż redaktor naczelny Gizmodo twierdzi, że “odda telefon firmie Apple i ma nadzieję nie wpłynąć na wyniki sprzedaży tego produktu w przyszłości. Ale jednocześnie musi historię o zaginionym prototypie przekazać szerszemu gronu odbiorców”.

 

Poczekajmy zatem na rozwój akcji w najbliższej przyszłości. Dla Apple bez wątpienia zaginięcie prototypu oznaczać może diametralną zmianę strategii, ale zapewne przy jednoczesnym wzroście wydatków na kolejne badania. W końcu iPhone to od kilku lat kura znosząca złote jajka, co jakiś czas udostępniania w aktualizowanych wersjach, umożliwiających korzystanie z coraz to nowszych i jeszcze lepszych funkcji telefonu. A teraz?

 

Być może potrzeba będzie wynalazku na miarę ery post iphone’a?

I co tu można dalej wymyślić skoro jest już Blackberry, HTC, Android?

Dalszy ciąg walki o zwrot prototypu iPhone 4Ghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/iphone4g-back.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/iphone4g-back-150x150.pngЭва KasiakWiadomościapple,iphone,steve jobs
15 Maja szef Apple – Steve Jobs, po raz kolejny zwrócił się do właścicieli serwisu Gizmodo.com o zwrot prototypu telefonu iPhone 4G. Został on zgubiony przez jednego z pracowników Apple, po wizycie z pubie. Historia brzmi groteskowo, bo przecież Apple przez tyle lat strzegł tajemnicy produktów przygotowywanych w Cupertino. A...