Tym razem Sharp wchodzi w rynek tabletów. Zamierza zaoferować urządzenie dostępne w dwóch wielkościach ekranu i działające na Android!

Można śmiało napisać, że złota, a właściwie era tabletów powraca! Kolejna firma po wielkim sukcesie iPad od Apple oraz Samsung (choć jeszcze na dobre nie trafił do sprzedaży, ale zbiera bardzo dobre recenzje), ma potrzebę zaznaczenia swojej obecności również w segmencie tabletów.

Firmą tą jest Sharp, który na konferencji w Tokio zaprezentował swoje dzieło. Tablet nazywa się Galapagos, a wideo prezentujące ten gadżet możesz zobaczyć poniżej:


Jak można zauważyć tablet to również wstępna nazwa, bo w rzeczywistości to ma być e-reader, czyli czytnik elektroniczny książek. A zatem w pierwszej kolejności ma konkurować z Kindle, czytnikiem produkowanym przez Amazon.


Niemniej jednak Sharp poszedł o krok dalej i oprócz klasycznych funkcjonalności niezbędnych do czytania książek w wersji elektronicznej, zaoferował użytkownikom także:


  • przeglądarkę internetową
  • dostęp do internetu wi fi
  • system operacyjny Android


Na tej podstawie można już wnioskować, że Sharp chce z jednej strony zostać liderem rynku e-czytników i wyprzedzić Kindle. Z drugiej strony nie ma raczej wątpliwości, iż dzięki Android, wi-fi czy innym udogodnieniom chce rozpocząć konkurencję z klasycznymi tabletami typu iPad czy Samsung Galaxy S tablet.

Sharp planuje sprzedać 1 milion urządzeń w roku 2011, myślać jednocześnie o strategii na inne rynki światowe. Na razie oficjalna sprzedaż rozpocznie się w pierwszej kolejności w Japonii, w następnej prawdopodobnie w Stanach Zjednoczonych.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/sharp_galapagos.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/sharp_galapagos-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościipad,smartphone
Tym razem Sharp wchodzi w rynek tabletów. Zamierza zaoferować urządzenie dostępne w dwóch wielkościach ekranu i działające na Android! Można śmiało napisać, że złota, a właściwie era tabletów powraca! Kolejna firma po wielkim sukcesie iPad od Apple oraz Samsung (choć jeszcze na dobre nie trafił do sprzedaży, ale zbiera bardzo...