Nieczęsto pisze się o fundacjach, które mają na celu rozwój społeczeństwa informacyjnego, a także wiedzy z zakresu nowych technologii.

Bill Gates sławny założyciel i szef jednej z największych firm świata, ponad 2 lata temu zrezygnował ostatecznie z zarządzania własną korporacją. Co robił przez ten czas zatem? Oczywista odpowiedź to taka, że pracował wspólnie z małżonką w ramach założonej przez siebie fundacji. Jednak zdziwicie się, jak przeczytacie plany rozwoju fundacji oraz aktualne posunięcia jednego z najbardziej rozpoznawalnych ludzi świata.

Otóż fundacja, która w praktyce liczy już 10 lat, do tej pory znajdowała się na terenie parku technologicznego, obecnie Gates zamierza przenieść jej siedzibę główną do większego budynku i mówi się, że będzie to powierzchnia 900 000 m2 na terenie kampusu studenckiego. Plany te mają być zrealizowane w roku 2011 na wiosnę.


Fundacja co ciekawe ma również siedziby w Londynie (otwarta w tym roku), biura w Waszyngtonie, Delhi i Pakinie. Pracownicy fundacji w tych wszystkich oddziałach to liczba bliska 800 osobom, wzrosła ona zatem całkiem pokaźnie od 2008 roku, kiedy fundacja zatrudniała 500 osób.


Fundacja zajmuje się także wspieraniem rozwoju szkolnictwa, nauki i badań. I tak prowadzi programy, w których głównym celem jest zapewnienie stałego dostępu do szkolnictwa dla najbiedniejszych regionów świata, wspieranie nauczycieli w rozwijaniu ich specjalizacji.


Chciałabym, aby w Polsce też pojawił się taki Gates i wspierał przede wszystkim mniejsze miasta i wsi w zwiększaniu dostepu do internetu i tym samym być może oferowaniu programów/grantów – dzięki którym możliwe jest wygranie na przykład sprzętu komputerowego.


Czyżby marzenie ścietej głowy? Kto zostanie polskim Gatesem? :)

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/microsoft.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/microsoft-150x150.pngЭва KasiakWiadomościmicrosoft
Nieczęsto pisze się o fundacjach, które mają na celu rozwój społeczeństwa informacyjnego, a także wiedzy z zakresu nowych technologii. Bill Gates sławny założyciel i szef jednej z największych firm świata, ponad 2 lata temu zrezygnował ostatecznie z zarządzania własną korporacją. Co robił przez ten czas zatem? Oczywista odpowiedź to taka,...